Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
25.04.2011 20:47

Siły Kaddafiego wyparte z Misraty

Libijski przywódca nadal pozostaje nieuchwytny. -Czuje się dobrze, jest zdrowy i pełen energii - mówi rzecznik dyktatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Choć na Misratę nadal spadają przypadkowe pociski, siły pułkownika Muammara Kaddafiego, które przez dwa miesiące oblegały to miasto, zostały z niego wyparte - pisze agencja AFP, powołując się na dowódców powstańczych. *

Według kilku dowódców grup rebeliantów, oddziały rządowe, które w ciągu ostatnich dwóch dni były intensywnie ostrzeliwane, wycofały się z miasta i znajdują się już jedynie na obrzeżach Misraty._ - Starcia miały miejsce przy zachodniej granicy miasta _, _ a pozostałe części Misraty zostały oczyszczone z wojsk Kaddafiego _ - mówił jeden z dowódców. _ - Bez wątpienia w mieście nadal ukrywają się jacyś żołnierze, którzy boją się, że zostaną zabici, ale nie ma już grup wojska _ - wyjaśnił.

Na domy mieszkalne w Misracie spadały dziś przypadkowe pociski, jednak nie słychać było odgłosów bliskich walk - informuje dziennikarz AFP. W niedzielę powstańcy otoczyli około stu żołnierzy wiernych Kaddafiemu, którzy znajdowali się w jednym z budynków w centrum miasta. Dziś budynek ten został _ oczyszczony _ przez rebeliantów. Mieszkańcy mówili agencji AFP, że w środku nadal znajduje się _ wiele ciał _ żołnierzy wiernych Kaddafiemu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t138011.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rakiety;spadaja;na;misrate;juz;30;zabitych,104,0,817768.html) Rakiety spadają na Misratę, już 30 zabitych
W nocy z niedzieli na poniedziałek NATO dokonało także ataku w centrum Trypolisu. Jego celem było _ centrum łączności, wykorzystywane do koordynowania ataków przeciwko cywilom _.

NATO nie było w stanie zweryfikować informacji o zabitych. Jak twierdzi rzecznik władz Musa Ibrahim, wśród ofiar śmiertelnych nalotu jest pracownik biura politycznego Kaddafiego i ochroniarz.

Ibrahim powtórzył, że bombardowanie NATO było próbą zamachu na życie Kaddafiego. _ - Jak ten akt terroru ma chronić cywilów w Libii? To tchórzliwa próba pogoni za jedną osobą _ - mówił Ibrahim do dziennikarzy, którzy odwiedzili kompleks budynków Bab Al-Azizja.

Wcześniej arabska telewizja Al-Dżazira podawała, że rzecznik libijskiego rządu ostro potępił nalot jako próbę zabicia pułkownika Kaddafiego. Ibrahim dodał, że Kaddafi nie ukrywa się, lecz przebywa w bezpiecznym miejscu. _ - Czuje się dobrze, jest zdrowy i pełen energii _ - mówił.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;gotowa;na;wybory;i;nowa;konstytucje,62,0,806206.html) "Libia gotowa na wybory i nową konstytucję" Tylko naród może zdecydować, czy dyktator ma pozostać u władzy - twierdzi rzecznik rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t136027.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powstancy;dotarli;do;bregi;trwa;walka;o;misrate,104,0,801384.html) Powstańcy dotarli do Bregi, trwa walka o Misratę Snajperzy wierni Kaddafiemu strzelają z dachów w centrum miasta do przechodniów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t138064.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/misrata;pod;ostrzalem;ultimatum;dla;rebeliantow,203,0,817611.html) Misrata pod ostrzałem. Ultimatum dla rebeliantów Powstańcy z Misraty mają 48 godzin na złożenie broni. Według źródeł rządowych przekonują ich do tego przywódcy plemienni.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz