Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD chce "okrągłego stołu" w sprawie służby zdrowia

0
Podziel się

W Polsce co ekipa, to nowa koncepcja - mówi Napieralski.

SLD chce "okrągłego stołu" w sprawie służby zdrowia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEaibjbF

Sala sądowa, nie może być symbolem rozwiązywania problemów służby zdrowia - uważa *Kandydat SLD na prezydentaGrzegorz Napieralski. Dodał, że po wyborach SLD, będzie namawiać PO i PiS do _ okrągłego stołu _ w sprawie służby zdrowia.*

W jego ocenie, problem służby zdrowia w Polsce polega na tym, że _ co ekipa, to inna koncepcja _. _ Co rząd, to pluje się na rozwiązania, które były wcześniej; nie chce się rozmawiać, współpracować, a próbuje się forsować swoje pomysły _ - podkreślił.

Ocenił, że prywatyzacja i komercjalizacja służby zdrowia, o którą spierają się w trybie wyborczym kandydaci PO i PiS na prezydenta, to _ jak ziemniak i kartofel - dla pacjenta taka sama różnica _. Jak mówił, oba procesy idą w tym samym kierunku. _ - Spółka prawa handlowego musi zarabiać pieniądze koniec kropka _ - zaznaczył Napieralski.

bEaibjbH

Opowiedział się za informatyzacją służby zdrowia. - _ Tak, aby było przejrzyście wiadomo, co, gdzie się dzieje, jak idzie pieniądz, jak idzie pacjent, jak ten pieniądz za pacjentem idzie _ - podkreślił lider Sojuszu.

Poinformował, że klub SLD przygotowuje z zespołem ekspertów całościowy pakiet _ bardzo prostych, szybkich rozwiązań dotyczących służby zdrowia . Zapewnił związkowców, że po wyborach prezydenckich zostanie on im przekazany do konsultacji. - Będziemy namawiali PO i PiS do okrągłego stołu w sprawie służby zdrowia _ - dodał polityk.

Zaznaczył, że zarówno on jak i SLD będą przeciwnikami prywatyzacji służby zdrowia. _ Są sektory, których nie wolno w ogóle sprywatyzować. Służba zdrowia, to jak sama nazwa mówi - służba. Podobnie edukacja czy ubezpieczenia społeczne. Tak samo jak nie sprywatyzujemy służby wojskowej czy policji i straży pożarnej _ - zaznaczył.

_ Musimy też takimi argumentami operować w tej dyskusji, bo czasami niestety rządzący próbują tę dyskusję spychać na niebezpieczne tory pokazując gdzieś patologie i zły przykład. One zdarzają się wszędzie, ale to nie może być determinanta bardzo złych rozwiązań _ - przekonywał kandydat SLD.

bEaibjbN

Jak powiedział, trzeba też szukać _ bardzo pozytywnych rozwiązań motywacyjnych dla pracowników służby zdrowia na każdym szczeblu _. _ To jest bardzo ważne, bo osoba, która nas leczy, ratuje nasze życie musi wiedzieć dokładnie, że jest za to doceniona, a doceniona musi być właśnie finansowo _ - powiedział Napieralski.

bEaibjci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)