Notowania

piraci
31.10.2009 09:32

Somalijscy piraci żądają 7 mln dolarów

Okup chcą uzyskać za uwolnienie brytyjskiej pary, którą porwali na Oceanie Indyjskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ANP)

Somalijscy piraci zażądali siedem mln dolarów okupu za uwolnienie brytyjskiej pary, którą porwali z jej jachtu na Oceanie Indyjskim.

Uzbrojeni napastnicy porwali Paula i Rachel Chandlerów w ubiegły piątek, gdy para 50-latków żeglowała na wodach międzynarodowych na północ od Seszeli.

Porywacze przetransportowali Chandlerów na somalijskie wybrzeże. BBC cytuje anonimowego informatora, który miał powiedzieć przez telefon: _ - Jeśli oni nie zrobią nam krzywdy, to my ich nie skrzywdzimy _.

Piraci są od wielu lat plagą morskich szlaków wiodących w pobliżu wybrzeży Somalii - pisze Reuters. Statki wojenne z 16 państw patrolują te wody, by zapobiec porwaniom, ale piraci polują już nawet w odległych rejonach Oceanu Indyjskiego.

W rozmowie telefonicznej z bratem, Rachel Chandler powiedziała, że obydwoje _ radzą sobie _ z tą sytuacją i że porywacze dali im wodę i jedzenie.

Pirat, który przedstawił się jako Hassan powiedział przez telefon agencji Reutera, że z obawy przed atakiem brytyjskiej marynarki wojennej Chandlerów zabrano z ich jachtu i przeniesiono na uprowadzony kontenerowiec z Singapuru.

Siostrzenica porwanej pary powiedziała, że rodzina jest świadoma żądań piratów i że _ zastanowi się nad nimi _.

Somalijscy piraci - porywacze i ich wspólnicy w innych krajach zarobili już dziesiątki milionów dolarów na okupach - przypomina Reuters.

* [ Somalijscy piraci porwali tajlandzki statek rybacki ]( http://news.money.pl/artykul/somalijscy;piraci;porwali;tajlandzki;statek;rybacki,133,0,552069.html )
* [ Piraci znów porywają statki u wybrzeży Somalii ]( http://news.money.pl/artykul/piraci;znow;porywaja;statki;u;wybrzezy;somalii,102,0,547942.html )
* [ Piraci żądają 4 mln okupu za hiszpański statek ]( http://news.money.pl/artykul/piraci;zadaja;4;mln;okupu;za;hiszpanski;statek,91,0,546139.html )
Tagi: piraci, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz