Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sondaż TNS Polska dobija Platformę

0
Podziel się:

Wśród osób, które wyrażały zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, 20 proc. nie było zdecydowanych, której partii przekazać poparcie.

Sondaż TNS Polska dobija Platformę
(Jan Bielecki/East News)
bFevtAoR

Gdyby wybory parlamentarne miały miejsce w połowie czerwca, wygrałoby je PiS. Na tę partię chce głosować 30 proc. respondentów. Na drugim miejscu znalazła się PO z 23 proc. poparciem - wynika z sondażu TNS Polska.

Autorzy badania zauważają, że od marca 2013 r. notowania PiS systematycznie rosną, podczas gdy notowania PO spadają. W porównaniu z majem poparcie dla PiS wzrosło o 2 punkty procentowe, o tyle samo spadło poparcie dla PO.

Do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD (10 proc.) i Ruch Palikota (6 proc.). Poniżej 5-procentowego progu wyborczego znalazłyby się: PSL (4 proc.), Solidarna Polska (2 proc.), Nowa Prawica (2 proc.) i PJN (2 proc.).

bFevtAoT

Wśród osób, które wyrażały zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, 20 proc. nie było zdecydowanych, której partii przekazać poparcie.

Gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory, 22 proc. ankietowanych deklaruje, że na pewno wzięłoby w nich udział. Mniej zdecydowaną chęć głosowania wyraziło 31 proc. badanych. Na głosowanie nie wybiera się 39 proc. badanych, z czego 15 proc. raczej, a 24 proc. - na pewno.

8 proc. uczestników badania nie było pewnych swojego udziału w wyborach. Badanie przeprowadzono w dniach 6-12 czerwca 2013 r. na ogólnopolskiej próbie 969 mieszkańców Polski powyżej 18 lat.

bFevtAoZ
Czytaj więcej w Money.pl
"PO przegrywa ze sobą, a nie z PiS" Przewaga PiS nad PO może być trwała. Nie wynika to ze zwiększonej aktywności ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, lecz z błędów rządu Donalda Tuska.
Zaskakujące wyniki badań poparcia partii politycznych Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłyby tylko cztery partie. Jak przestawia się czołówka?
Z Glińskim wyszła farsa. Kiedy PiS sięgnie po władzę? 83 procent Polaków źle ocenia rząd PO-PSL - wynika z badania na zlecenie Money.pl. To szansa dla PiS-u?
bFevtApu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)