Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koalicja
04.03.2009 09:04

Spotkanie na koalicyjnym szczycie

Przywódcy PO i PSL przyjechali do Kancelarii Premiera. Rozmawiali o kryzysie napiętej sytuacji w koalicji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

aktualizacja 20:10

W Kancelarii Premiera spotkali się przywódcy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Do Kancelarii przyjechał wicepremier i minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna, przewodniczący klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski, wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski z PSL-u.

Rzecznik rządu Paweł Graś zaprzeczył doniesieniom medialnym o _ trzaskach _ w koalicji. Zapewnia, że doniesienia i komunikaty, iż w koalicji jest źle i że mówi ona wieloma głosami, są nieprawdziwe. Liderzy koalicji mieli rozmawiać m.in. o współpracy między ugrupowaniami, sposobach radzenia sobie z kryzysem gospodarczym, wejściu Polski do ERM2 i do strefy euro, problemie opcji walutowych oraz o finansowaniu partii z budżetu państwa.

Kalinowski: Porozmawiamy o finansowaniu partii

Jeszcze przed spotkaniem wicemarszałek Sejmu Kalinowski przypominał, że z powodu kryzysu Platforma Obywatelska postuluje zawieszenie finansowania partii na dwa lata. Kalinowski podkreślił, że PSL idzie w tej sprawie najdalej:

POSŁUCHAJ, O CZYM BĘDZIE MOWA NA SPOTKANIU KOALICJI:

Poprzednie propozycje zmiany w finansowaniu partii wywoływały spory w koalicji. Przygotowane przez Platformę Obywatelską propozycje krytykowało koalicyjne PSL. Opozycja - PiS i SLD - również opowiedziały się za odrzuceniem zniesienia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Przeciwnicy zmian wskazywali, że ma to zapobiec korupcji wśród polityków.

Koalicjantów dzielą opcje

Przewodniczący Stronnictwa Waldemar Pawlak chciałby je anulować, nie zgadza się na to jednak Platforma Obywatelska. Poseł PSL podkreślił w _ Salonie Politycznym _ Trójki, że trzeba pomóc przedsiębiorcom, którzy ponieśli duże straty w związku z mechanizmami opcji walutowych.

Janusz Piechociński wyraził zadowolenie, iż pojawiają się kolejne inicjatywy w tej sprawie, jak chociażby pomysł PiS. Podkreślił, że każde rozwiązanie powinno być poważnie potraktowane i skierowane do komisji sejmowych.

Tagi: koalicja, spotkanie, dyskusja, psl, po, finansowanie, partii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz