Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowa zelandia
23.02.2011 07:23

Stan wyjątkowy w Nowej Zelandii. Już 75 ofiar trzęsienia ziemii

Z zawalonego biurowca ratownicy wydobyli żywą kobietę. Była uwięziona przez 24 godziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*fot: PAP/EPA_ _fot: PAP/EPA_ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/zniszczenia;po;trzesieniu;ziemi;w;nowej;zelandii,galeria,5017,0.html)Liczba ofiar trzęsienia ziemi, które wczoraj nawiedziło drugie największe miasto Nowej Zelandii, Christchurch zwiększa się. Wciąż jednak jest nadzieja na odkopanie żywych. *

**Dziś z jednego z zawalonych biurowców ratownicy wydobyli żywą kobietę. Najprawdopodobniej pracowała tam jako urzędniczka. Była uwięziona w ruinach budynku przez 24 godziny.

W związku z kataklizmem premier Nowej Zelandii John Key ogłosił stan wyjątkowy. - _ Dotychczas zidentyfikowano zwłoki 55 ofiar. Wiemy też o zwłokach 20 kolejnych osób, które muszą być jeszcze zidentyfikowane _- powiedział burmistrz Christchurch Bob Parker

Według burmistrza, 300 osób uważanych jest za zaginione. Dodał, że nie wiadomo ile jeszcze osób uwięzionych jest pod gruzami zawalonych domów.

Dotychczas zdołano wydobyć z gruzów ponad 30 osób. Akcja ratownicza z użyciem ciężkiego sprzętu i specjalnie wyszkolonych psów trwa.

Do trzęsienia ziemi o sile 6,3 st. w skali Richtera doszło około we wtorek około południa czasu miejscowego (godz. 0.51 czasu polskiego) na głębokości 4 km. Epicentrum znajdowało się 100 km na południowy zachód od Christchurch.

ZOBACZ MATERIAŁ NOWOZELANDZKIEJ TELEWIZJI:

400-tysięczne Christchurch jest położone na piaszczystej glebie, pod którą znajdują się wody gruntowe. Podczas trzęsienia ziemi woda podnosi się tworząc muł, w którym znikają całe fragmenty infrastruktury.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t132480.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/300;ofiar;trzesienia;ziemi;w;nowej;zelandii,150,0,776086.html) 300 ofiar trzęsienia ziemi w Nowej Zelandii? W ruinach zniszczonych budynków może znajdować się kilkaset osób. Akcja ratunkowa trwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t132458.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trzesienie;ziemi;w;nowej;zelandii;ogromne;zniszczenia,91,0,775771.html) Trzesięnie ziemi w Nowej Zelandii. Ogromne zniszczenia Zginęło co najmniej 65 osób. Jest tak wielu rannych, że w mieście zabrakło ambulansów.
Tagi: nowa zelandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz