Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Staniszkis o PiS: Jestem zaskoczona tępotą

0
Podziel się:

Zdaniem Stefana Niesiołowskiego inicjatywa Ziobry może odnieść sukces.

Staniszkis o PiS: Jestem zaskoczona tępotą
(Brykczynski/REPORTER)

Wiceprezes Zbigniew Ziobro oraz eurodeputowani Tadeusz Cymański i Jacek Kurski zostali wykluczeni z Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję podjął Komitet Polityczny PiS-u po zapoznaniu się z rekomendacją rzecznika dyscypliny.

aktualizacja 20:56

Stefan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej uważa, że w Prawie i Sprawiedliwość i doszło do poważnego pęknięcia: - _ To oznacza rozłam w PiS i wojnę, tym razem bardzo poważną. Czy Kaczyńskiemu uda się to przetrwać, trudno przewidzieć _ - powiedział poseł PO.

POSŁUCHAJ STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO:

Zdaniem Stefana Niesiołowskiego inicjatywa Ziobry może nie być pozbawiona szans na sukces: - _ To jest bardzo poważna rzecz budować partię w oparciu o elektorat części PiS. Ale moim zdaniem po tych wielokrotnych porażkach Kaczyńskiego Ziobro ma szansę. _

POSŁUCHAJ STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO:


_ - Jestem zaskoczona tą tępotą _ - powiedziała o wyrzuceniu Zbigniewa Ziobry z PiS profesor Jadwiga Staniszkis. Socjolog uważa, że usunięcie tak zwanych _ ziobrystów _ znacznie osłabi PiS. - _ Taki PiS nie będzie wygrywał _ - mówi Staniszkis. -_ Liczyłam, że dojdzie do kompromisu _- dodaje.

POSŁUCHAJ JADWIGI STANISZKIS:

Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski byli członkami Komitetu Politycznego PiS-u. Ziobro i jego zwolennicy narazili się wypowiedziami w mediach, w których postulowali zmiany w PiS-ie i ostrzegali, że bez zmian partia poniesie siódmą wyborczą porażkę. Eurodeputowani uważają, że domagając się zmian dla dobra partii, nie szkodzili jej, a tym samym nie naruszyli statutu.

Podczas posiedzenia Komitetu Politycznego PiS europosłom zaproponowano, by przyznali się do błędu i zaprzestali szkodliwej działalności. Ziobro i Kurski mieli dodatkowo oddać się do dyspozycji prezesa. W zamian obiecano im pozostanie w PiS, a za jakiś czas być może odzyskanie funkcji w kierownictwie partii. _ Ziobryści _ uznali to za rozwiązanie siłowe i odmówili przyjęcia ultimatum. Nie zaprzestali też występów w mediach, podczas których powtarzają swoje racje.

Czytaj więcej o działaniach Ziobry
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t19991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;jest;dramat;zbigniew;ziobro;poza;pis,124,0,955516.html) _ To jest dramat _. Zbigniew Ziobro poza PiS? _ - List to krzyk rozpaczy wysyłany do mediów, bo nie ma możliwości kontaktu z prezesem - _twierdzi profesor Jadwiga Staniszkis.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t180664.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/reakcja;kaczynskiego;byla;sluszna;prezes;nie;komentuje;sprawy;ziobry,86,0,956502.html) Ziobryści zdumieni. Wciąż liczą na kompromis Były minister mówi o stawianiu go _ do kąta _. Co na to zwolennicy prezesa?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/list;ziobry;do;kaczynskiego;bedzie;kara;czy;pojednanie,173,0,955821.html) Będą następstwa listu Ziobry do Kaczyńskiego Na jutro zaplanowano posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, która ma zająć się m.in. tą sprawą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)