Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Starcia w stolicy Grecji. Bo film obraża proroka

Kilkuset muzułmanów chciało przemaszerować pod ambasadę amerykańską, ale wywiązały się zamieszki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU)

Do krótkich starć demonstrantów z policją doszło w Atenach podczas kilkusetosobowego protestu przeciwko antyislamskiemu filmowi _ Niewinność muzułmanów _. Grecka policja udaremniła manifestantom przemaszerowanie przed ambasadę USA.

Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom i zatrzymali sześć osób.

Wyznawcy islamu, którzy przyszli na manifestację do centrum Aten, protestowali przeciw filmowi powstałemu w USA. Niektórzy przynieśli plakaty wzywające do ukarania śmiercią jego domniemanego autora, Nakouli Basseleya Nakouli.

Demonstracja przez większość czasu przebiegała pokojowo do chwili, gdy osoby z tłumu nie zaczęły rzucać różnymi przedmiotami w policjantów. Wówczas doszło do krótkich starć, ale nikt nie został ranny.

Wyprodukowany w USA film _ Niewinność muzułmanów _ wywołał w części krajów islamskich falę demonstracji, bowiem obraża - według krytyków filmu - islam i Mahometa.

W antyamerykańskich zamieszkach zginęło dotychczas kilkadziesiąt osób. W najgwałtowniejszych protestach, 11 września w libijskim mieście Bengazi, zginęło czterech dyplomatów USA, w tym ambasador Stanów Zjednoczonych w Libii Christopher Stevens.

Czytaj więcej w Money.pl
Film obraża proroka. Protestują tłumy Tłum około dwóch tysięcy Egipcjan protestował przed ambasadą USA w Kairze, gdy egipskie media poinformowały o nakręconym w Stanach Zjednoczonych filmie, obrażającym proroka Mahometa.
Minister nawołuje do zabójstwa. Premier... Rzecznik szefa rządu nie wykluczył podjęcia wobec ministra kroków dyscyplinarnych, jednak na razie polityk pozostaje na stanowisku.
Płoną flagi i opony. Wzmacniają ochronę Kilka tysięcy osób protestowało w Pakistanie przeciwko wyprodukowanemu w USA antyislamskiemu filmowi Niewinność muzułmanów.
Tagi: niewinność muzułmanów, protest, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz