Trwa ładowanie...
bDIMakyJ

Notowania

Protest – Wszystkie wiadomości

10
01.03.2021 11:32

LOCKDOWN
 / 
Mazurscy hotelarze protestują. Będą rozdawać jedzenie

W poniedziałek hotelarze z Warmii i Mazur będą protestować pod kancelarią premiera. Zamierzają rozdawać jedzenie, które kupili dla gości, zanim ogłoszono lokalny lockdown.

104
09.02.2021 18:37

KAS
 / 
Napięta sytuacja w KAS. Celnicy rozważają protest

Pracownicy Służby Celno-Skarbowej i Krajowej Administracji Skarbowej czują się ignorowani w rozmowach z Ministerstwem Finansów. Największy zrzeszający ich związek zawodowy wysuwa siedem postulatów i bada nastroje. Szef związku ma jednak nadzieję, że uda się wypracować porozumienie i do protestu nie dojdzie.

111
19.01.2021 10:05

PROTEST
 / 
Rolnicy znowu wyszli na ulice. Blokada ronda w Strykowie

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii zablokowali rondo w Strykowie. Sprzeciwiają się polityce cenowej skupu warzyw i trzody chlewnej. Domagają się reakcji premiera Mateusz Morawieckiego. "Mamy dość" - mówi prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak.

582
14.12.2020 18:36

PROTEST
 / 
Martwa świnia i warzywa na ulicy. Rolnicy nie musieli marnować żywności

Burza po akcji rolników. Ci, w ramach protestu, rozsypali na ulicach Warszawy jajka i warzywa. Wyrzucili też na jezdnię martwą świnię. Żywność trafiła na śmietnik, a mogłaby do potrzebujących. "Zwłaszcza przed świętami żywność jest na wagę złota" - mówi money.pl szefowa federacji Banków Żywności.

1K
05.12.2020 7:57

ROLNICTWO
 / 
Rolnicy protestują w Warszawie. Zablokowane skrzyżowanie i rozsypana kapusta

Kilkadziesiąt traktorów wjechało w sobotę nad ranem do Warszawy. Protestujący rolnicy zablokowali skrzyżowanie Płockiej z Kasprzaka i wysypali na ulicę kapustę. Na miejscu jest policja.

bDIMakyL
44
30.11.2020 11:40

EPIDEMIA
 / 
Ferie 2021. Górale grożą strajkiem. "Nie wygląda to dobrze"

Górale grożą strajkiem generalnym i blokadą Warszawy 6 grudnia. Wszystko przez pandemiczne obostrzenia, które wprowadził rząd, zamykając m.in. restauracje i hotele. - Patrząc po rezerwacjach, ferie są spisane na straty. Nawet gdyby obostrzenia zostały poluzowane, to i tak nie będzie tłumu gości. Widać tu też brak konsekwencji - stacje narciarskie miały być zamknięte, a są otwierane. To oznacza, że kto głośniej krzyczy i jest bardziej agresywny, ten zyskuje ustępstwa. Być może stąd zapowiedź strajku przez zakopiańskich przedsiębiorców. Nie wygląda to dobrze - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski współzałożyciel holdingu Zdrojowa Invest&Hotels. - Widząc jak rząd zareagował na protesty w sprawie zamknięcia wyciągów, myślę, że strajk to nie jest złe rozwiązanie. Natomiast my skupiamy się na tym, by się zrestrukturyzować, pozyskiwać dodatkowe finansowanie i przetrwać trudny okres. Z trudną sytuacją wchodzimy już w nowy rok, jest bardzo ciężko. Kluczowe jest to, by hotele mogły normalnie funkcjonować i pokrywać przynajmniej część kosztów - dodał Wróblewski w rozmowie z money.pl.

47
18.11.2020 13:09

OPIEKA ZDROWOTNA
 / 
Strajk pielęgniarek. Minister zdrowia zaskoczony zapowiedzą

Minister zdrowia wyraził zdziwienie rozważanym przez pielęgniarki i położne strajkiem. Powiedział, że resort doszedł ze środowiskiem do porozumienia, wobec czego "nie wie, czego dotyczą dokładnie wtorkowe postulaty".

6
17.11.2020 19:51

PRZEWOŹNICY
 / 
Kolejna branża protestuje. "Trzy czwarte firm nie dotrwa do wiosny"

W Kielcach na ulice wyszli przewoźnicy autobusowi. "Bez pomocy trzy czwarte polskich firm autokarowych nie dotrwa do wiosny" – powiedział Piotr Antosiewicz ze Stowarzyszenia Bezpieczny Autobus. Podobne protesty odbyły się także w innych miastach.

4
29.10.2020 18:56

GASTRONOMIA
 / 
Bydgoski "gastro protest". Branża apeluje o większe wsparcie

Ludzie związani z bydgoską gastronomią wyszli w czwartek na Stary Rynek, by pokazać swoje niezadowolenie z nowych obostrzeń, wprowadzonych przez rząd, i braku wsparcia dla branży.

bDIMakyR
92
21.10.2020 8:49

ROLNICY
 / 
Protest rolników. Rolnicy znowu zablokują drogi. Wiemy które

Na środę zapowiedziano protesty rolników w całym kraju. Blokad i spowolnień należy się spodziewać w ponad 200 miejscach.

10
19.10.2020 17:33

HUTA
 / 
Hutnicy protestują. Pogotowie strajkowe w zakładach ArcelorMittal

Związkowcy Sierpnia' 80 ogłosili pogotowie protestacyjno-strajkowe w zakładach ArcelorMittal. Chcą wycofania się z decyzji o wygaszeniu wielkiego pieca.

1
14.10.2020 16:04

TAURON
 / 
Związkowcy z Taurona protestują. Chcą rozmów o przyszłości energetyki

Związkowcy z Grupy Tauron oflagowali budynki i samochody. Domagają się rozpoczęcia rozmów o przyszłości polskiej energetyki.

88
13.10.2020 21:14

ROLNICTWO
 / 
Protestujący rolnicy ukarani mandatami za brak maseczek

10 mandatów, 31 wniosków o ukaranie i 22 notatki do sanepidu - tak zakończyła się wtorkowa manifestacja rolników.

bDIMakyS
91
12.10.2020 15:10

SZKOŁA
 / 
Nauczyciele dołączą do protestu uczniów? Broniarz odpowiada

- Dzisiaj najważniejsze dla nas jest to, żebyśmy przekonali decydentów do tego, że odejście nauczyciela z pracy oznacza problem dla całego procesu edukacji - mówi w programie "Newsroom" prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Jak dodawał, nauczyciele nie oczekują traktowania jako herosów, ale jednocześnie by nie wymagano heroicznej postawy. - Walczymy o zdrowie nauczycieli i uczniów - podkreślił Broniarz. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie planuje również protestu ani nie zamierza przyłączać się do strajku uczniów, który rozpoczął się w wielu polskich szkołach. - Teraz zajmują nas znacznie ważniejsze sprawy niż jakiekolwiek inne działania ZNP - podkreślał szef nauczycielskiego związku w programie "Newsroom".

35
02.10.2020 9:40

GÓRNICY
 / 
Manifestacja górników w Warszawie. Pójdą pod siedzibę PiS

W piątek o godz. 11 rozpocznie się manifestacja górników, walczących o swoje miejsca pracy i przyszłość branży. Demonstracja odbędzie się pomimo zawartej przez związki zawodowe ugody z rządem.

120
01.10.2020 20:10

PROTEST
 / 
Rolnicy mają dość. Będzie paraliż dróg krajowych i wojewódzkich

Protest rolników się zaostrza. 7 października zablokują kilkadziesiąt dróg krajowych i wojewódzkich. Planują różne formy protestu, kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

7
29.09.2020 18:37

BIESZCZADY
 / 
"Nie oddamy Bieszczad piłom". Protest przed siedzibami Lasów Państwowych

Przed 17 regionalnymi dyrekcjami Lasów Państwowych trwają protesty. Demonstranci sprzeciwiają się gospodarce leśnej w Puszczy Karpackiej. Natomiast przedstawiciele leśników wskazują w liście otwartym własne zasługi dla przyrody.

425
25.09.2020 12:20

GÓRNICTWO
 / 
Rząd dogadał się z górnikami. "Branża do likwidacji"

To przełom. Po kilku dniach impasu doszło do porozumienia na linii rząd - górnicy. - Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż - mówił szef górniczych związkowców Dominik Kolorz.