Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hezbollah
04.12.2013 09:37

Stosunki Liban-Izrael jeszcze bardziej się pogorszą?

Szyicki, radykalny Hezbollah w Libanie poinformował dzisiaj, że w nocy przed swym domem w Bejrucie zginął jeden z dowódców ugrupowania Hassan al-Lakis. O atak oskarżono Izrael.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Lakisa zabito, gdy wracał z pracy, około północy w dzielnicy Hadath na wschodzie Bejrutu - poinformowała telewizja Hezbollahu, Al-Manar. Nie sprecyzowano, w jakich okolicznościach zginął.

Od razu o jego zabicie Hezbollah oskarżył Izrael, swego odwiecznego wroga. Organizacja określa Lakisa jako _ jednego z przywódców islamskiego oporu _ przeciwko państwu żydowskiemu. Jak dodano, Izrael w wielokrotnie próbował go zabić w przeszłości.

Hezbollah zaangażował się w konflikt w Syrii jesienią 2012 r. po stronie prezydenta Baszara el-Asada; syryjski reżim jest kontrolowany przez alawitów, wywodzących się z szyickiego odłamu islamu. Szyickie ugrupowanie, które od dawna ma bliskie związki z Iranem, uznawane jest przez USA i kilka innych krajów za organizację terrorystyczną. W następstwie trwającej od marca 2011 r. krwawej rewolty antyrządowej w Syrii wyraźnie wzrosło napięcie między społecznościami sunnicką i szyicką w Libanie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: hezbollah, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz