Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stosunki Palestyna-Izrael. Ta wizyta coś zmieni?

0
Podziel się:

Oficjalna palestyńska delegacja złożyła dzisiaj wizytę w izraelskim parlamencie, Knesecie, i spotkała się z izraelskimi deputowanymi.

Na zdj. Mahmud Abbas
Na zdj. Mahmud Abbas (wikimedia.org)

W rozmowach uczestniczyło ponad 30 izraelskich deputowanych, w tym dwóch ministrów; delegacji palestyńskiej przewodniczył Mohammed al-Madani, członek komitetu centralnego partii Fatah, ugrupowania palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa.

W związku z wizytą po raz pierwszy w budynku izraelskiego parlamentu wywieszono palestyńską flagę - powiedział agencji AFP szef izraelskiej grupy lobbującej na rzecz uregulowania konfliktu izraelsko-arabskiego, deputowany Partii Pracy Hilik Bar, inicjator spotkania.

Madani powiedział, że tematem rozmów były perspektywy powodzenia wznowionych właśnie negocjacji pokojowych i ewentualne zagrożenia. _ - Spotkanie miało być wyrazem naszego wsparcia dla wysiłków premiera (Izraela Benjamina) Netanjahu, Mahmuda Abbasa i negocjatorów w Waszyngtonie _ - oświadczył Bar.

Po niemal trzech latach blokady procesu pokojowego i ponad 60 latach konfliktu negocjatorzy Cipi Liwni - po stronie Izraela - i reprezentujący Palestyńczyków Saeb Erekat w poniedziałek i wtorek prowadzili bezpośrednie rozmowy w Waszyngtonie. Obie strony uzgodniły, że w ciągu dziewięciu miesięcy chcą wypracować ostateczne porozumienie pokojowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Pokój za 9 miesięcy? Trudne negocjacje Izraelczycy i Palestyńczycy po raz kolejny usiedli do stołu, żeby wynegocjować porozumienie kończące 65-letni konflikt. Strony spotkały się wczoraj w Waszyngtonie po trzyletniej przerwie. Ich stanowiska diametralnie się różnią.
Izrael rozpocznie rozmowy pokojowe? Izraelski rząd zgodził się na uwolnienie 104 palestyńskich więźniów.
Palestyńczycy mają swój Wóz Drzymały Palestyńczycy mieszkający w strefie C okupowanego przez Izrael Zachodniego Brzegu mają nikłe szanse na otrzymanie pozwolenia na budowę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)