Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajk dziennikarzy. Grecja bez wiadomości

0
Podziel się:

Elektroniczne mass media przestały nadawać wiadomości. Strajk dziennikarzy potrwa do niedzieli.

Strajk dziennikarzy. Grecja bez wiadomości
(Ed Yourdon/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Greccy dziennikarze rozpoczęli o świcie 48-godzinny strajk przeciw fali zwolnień oraz cięciom płac. Radio i telewizja nie nadają wiadomości. Wbrew woli przedstawicieli syndykatów ukazały się jednak okrojone weekendowe wydania gazet.

Elektroniczne mass media przestały nadawać wiadomości o godzinie 6 (godz. 5 czasu polskiego). Strajk dziennikarzy potrwa do niedzieli rano.

Dziennikarze protestują przeciwko fali zwolnień, cięciom pensji oraz zamknięciu kilkunastu magazynów i dwóch dzienników krajowych. Tylko w listopadzie bankructwo ogłosił liberalny tygodnik _ To Wima _ oraz niezależny dziennik _ Apogewmatini _.

W związku z kryzysem finansowym wpływy z reklam spadły w greckich mediach nawet o 30 proc. - pisze hiszpańska agencja EFE.

To już kolejny strajk greckich dziennikarzy w ostatnich dniach. W środę brali oni udział w strajku generalnym przeciwko przyjętym przez parlament reformom prawa pracy, obejmującym m.in. kolejne redukcje płac i możliwość przenoszenia niektórych pracowników sektora publicznego do innych zajęć w ramach restrukturyzacji.

Według rządu premiera Jeorjosa Papandreu, zmiany prawa pracy były konieczne, aby pogrążony w kryzysie zadłużenia kraj mógł nadal korzystać z międzynarodowego pakietu ratunkowego. Pakiet ten opiewa w sumie na 110 miliardów euro i jest rozłożony na trzy lata. W lutym ma być uruchomiona kolejna rata pożyczki w wysokości 15 mld euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t126405.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;grecji;zamieszki;minister;ranny,245,0,736245.html) W Grecji zamieszki. Minister ranny Nie działa transport publiczny, przestrzeń powietrzna zamknięta, nie są nadawane wiadomości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t124606.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;sparalizowal;transport;w;atenach,219,0,734683.html) Strajk sparaliżował transport w Atenach Aby dostać się do pracy, ludzie umawiali się na wspólne dojazdy samochodami i taksówkami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t125357.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;grecji;strajki;tym;razem;w;bankach,126,0,734078.html) W Grecji strajki. Tym razem w bankach Poza tym protestowali pracownicy transportu. Sprzeciwiają się zwolnieniom i cięciom płac.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)