Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strzelanina w usa
16.01.2013 07:57

Strzelanina w Kentucky. Dwie osoby nie żyją

Zatrzymano dwie osoby, w tym domniemanego napastnika, który zdaniem agencji AFP ma 21 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Dwie osoby zginęły, a trzecia została ranna, gdy uzbrojony w pistolet półautomatyczny mężczyzna otworzył we wtorek wieczorem ogień na parkingu należącym do college'u w Hazard w Kentucky, na środkowym wschodzie USA - poinformowała miejscowa policja.

Zatrzymano dwie osoby, w tym domniemanego napastnika, który zdaniem agencji AFP ma 21 lat.

Na konferencji prasowej policja poinformowała, że strzelanina miała motywy osobiste i nie ma dowodów, by jej uczestnicy mieli jakiś związek ze szkołą.

Ofiary śmiertelne strzelaniny to około 50-letni mężczyzna i kobieta w wieku od 20 do 30 lat. Ranna nastolatka została przewieziona do szpitala w Lexington.

Zajęcia w college'u zostały w środę odwołane w związku ze śledztwem.

Przez USA przetacza się debata o przemocy z użyciem broni palnej i sposobach jej zapobiegania w miesiąc po strzelaninie w szkole w Newtown w Connecticut, w której zginęło 20 dzieci i sześć osób dorosłych. W środę prezydent Barack Obama ma przedstawić w Białym Domu propozycje ograniczenia dostępu do broni. Obama ma to uczynić w towarzystwie zaproszonych do Białego Domu dzieci, które - jak poinformowano - wysyłały ostatnio listy do prezydenta nawiązujące do masakry w Newtown i innych podobnych tragicznych incydentów w szkołach.

Wczoraj stan Nowy Jork uchwalił najsurowszą jak dotychczas w USA ustawę o kontroli broni palnej, która ma zapobiegać masowym zabójstwom z jej użyciem.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna strzelanina w USA. Zakładnicy nie żyją Do zdarzenia doszło w mieście Aurora. W lipcu w masakrze w kinie zastrzelono tu 12 osób.
Pod tym względem był to najgorszy rok w USA Po tym wydarzeniu na stronie Białego Domu kilka milionów osób podpisało petycję o ograniczeniu dostępu do broni w USA.
Każdy dyrektor dostanie tutaj broń palną? Stanowy prokurator generalny w Arizonie, na południowym zachodzie USA, zaproponował, by wszystkich dyrektorów szkół, którzy wyrażą zainteresowanie, wyposażyć w broń palną i przeszkolić z jej używania.
Tagi: strzelanina w usa, usa, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz