Notowania

imigranci we włoszech
13.12.2011 19:02

Strzelanina we Florencji. Zabił i ranił Senegalczyków

Sprawca strzelaniny, do której doszło w dwóch punktach miasta, popełnił samobójstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(daniel_philpott/CC/Flickr)

Zwolennik skrajnej prawicy zastrzelił we Florencji dwóch Senegalczyków, a trzech ciężko zranił. Sprawca strzelaniny, do której doszło w dwóch punktach miasta, popełnił samobójstwo. *Rodacy zabitych zorganizowali manifestację pod katedrą.*

Aktualizacja: 20.11

Policja nie ma wątpliwości co do rasistowskiego podłoża strzelaniny w stolicy Toskanii. 50-letni Gianluca Casseri, wcześniej zatrzymywany podczas nielegalnych manifestacji skrajnej prawicy, zastrzelił dwóch imigrantów z Senegalu na Piazza Dalmazia na peryferiach miasta. Uciekł samochodem, którym ruszył potem w stronę centrum. Zaparkował auto koło targu i zaczął tam strzelać.

Zranił wtedy ciężko trzech Senegalczyków, którzy walczą w szpitalu o życie. Mężczyzna wrócił do samochodu. Popełnił samobójstwo, prawdopodobnie na widok zmierzających do niego policjantów. Strzelał z pistoletu o dużym kalibrze - podała policja. Włoskie media poinformowały, że sprawca zbrodni pisał książki o tematyce fantasy, pełne magii i alchemii.

Na wieść o tym, co stało się we Florencji, mieszkająca tam społeczność imigrantów z Senegalu zorganizowała manifestację, która wyruszyła na plac przed katedrą. W trakcie demonstracji doszło do napięć i aktów wandalizmu. Niektórzy uczestnicy pochodu zażądali pokazania ciała mordercy, gdy dowiedzieli się, że zmarł tuż po tym, gdy do siebie strzelił. Jeden z demonstrantów w asyście policji został zaprowadzony w miejsce, gdzie leżało ciało sprawcy. Senegalczyk ogłosił następnie innym uczestnikom wiecu, że mężczyzna nie żyje.

Na wiec przed katedrą przybyli miejscowi politycy. Zakończył się on modlitwą. W trakcie manifestacji mówiono o szaleńczym ataku zwolennika skrajnej prawicy. Ze wszystkich stron płyną słowa potępienia dla tego czynu.

Lider wspólnoty senegalskiej we Włoszech, socjolog Aly Baba Faye powiedział, że morderca był _ uzbrojony w rasizm _.

Czytaj o zamachach w Europie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t94906.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bomba;w;metrze;w;wiecznym;miescie,98,0,741218.html) Bomba w metrze w Wiecznym Mieście W wagonie metra na stacji w Rzymie znaleziono ładunek wybuchowy. Pociągi kursują normalnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t199169.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;liege;w;belgii;byly;granaty;i;strzaly,61,0,989245.html) Zamach w Belgii. Podali oficjalny komunikat. Wzrosła liczba ofiar Polski konsulat nie ustalił jeszcze czy wśród poszkodowanych znaleźli się obywatele naszego kraju.
Tagi: imigranci we włoszech, włochy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz