Notowania

barbara kudrycka
13.06.2009 07:01

Student zapłaci za zmianę kierunku

Minister nauki Barbara Kudrycka ma ogłosić projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Minister naukiBarbara Kudryckama ogłosić projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym. Zakłada on, że od roku akademickiego 2010/11 studenci mieliby prawo do bezpłatnych dziennych studiów tylko na jednym kierunku - pisze _ Gazeta Wyborcza _. *

Ministerstwo chce dać studentom _ koszyk usług gwarantowanych _. Wykorzysta Europejski System Transferu Punktów ECTS, który za każdy rok studiów dziennych przyznaje 60 punktów za zajęcia, wykłady i zaliczenia. Bezpłatny limit na zrobienie licencjatu wynosi 180 punktów, a na dwuletnie studia magisterskie - kolejne 120 punktów.

* [ Sprawdź oferty uczelni w serwisie Edukacja.money.pl ]( http://edukacja.money.pl )
* [ Rząd szykuje stypendia dla przyszłych inżynierów ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;szykuje;stypendia;dla;przyszlych;inzynierow,49,0,427569.html )
* [ Kudrycka broni reformy i nie boi się cięć ]( http://news.money.pl/artykul/kudrycka;broni;reformy;i;nie;boi;sie;ciec,195,0,422851.html )

Student będzie miał prawo wykorzystać tylko jedną taką pulę. Jeśli po trzech latach historii zapragnie prawa, to za darmo postudiuje jeszcze tylko dwa lata, do wyczerpania pięcioletniej puli. Za resztę - zapłaci. Będzie można się pomylić w wyborze, ale jedynie raz i na korektę będzie tylko semestr. 10 procent najlepszych studentów na każdym kierunku będzie miało prawo do darmowego drugiego wyboru.

Tagi: barbara kudrycka, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz