Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Święto Wojska Polskiego. Jak będzie wyglądało?

0
Podziel się

Dwudniową imprezę rozpocznie wystawa poświęcona generałowi Stanisławowi Szeptyckiemu.

Święto Wojska Polskiego. Jak będzie wyglądało?
(Piotr Blawicki/East News)
bErjdFFh

Już dziś rozpoczynają się uroczystości. Wystawy, resortowe odznaczenia i medale, a wieczorem Apel Pamięci. To tylko niektóre uroczystości, które zaplanowano z okazji przypadającego jutro święta wojska.

Dwudniowe obchody święta wojska rozpocznie wystawa poświęcona generałowi Stanisławowi Szeptyckiemu. To on był inicjatorem obchodów Święta Żołnierza, przekształconego później w obchodzone dziś święto wojska.

Kolejny punkt to spotkanie szefa MON z żołnierzami, weteranami i pracownikami armii. W trakcie tego spotkania minister Tomasz Siemoniak poruszy najważniejsze dla wojska sprawy, w tym czekające MON cięcia budżetowe. Już wiadomo, że uroczystość, zgodnie z zaleceniami ministra, będzie skromna.

bErjdFFj

- _ Wcale nie musi to być drogi catering firmy zewnętrznej, ale może to być po prostu wojskowa grochówka. Wręcz wszyscy się tego spodziewają _ - przekonuje Siemoniak.

A wieczorem na wojskowych Powązkach będzie zorganizowany apel pamięci, połączony z zapaleniem zniczy na grobach żołnierzy, którzy zginęli w czasie wojny z bolszewikami.

Jutro centralne uroczystości rozpocznie msza za ojczyznę. Potem złożenie wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza, nominacje generalskie w Belwederze i defilada pododdziałów wojska Alejami Ujazdowskimi. Obok zawodowych żołnierzy będą też maszerować grupy rekonstrukcyjne. Nie zabraknie również wojskowego sprzętu.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska będzie współpracować z Wietnamem? Wietnamczycy są zainteresowani naszymi statkami szkolnymi dla marynarki wojennej oraz doświadczeniami w misjach zagranicznych.
Wielkie zmiany w armii. Podpis złożony - _ Armie podlegają ciągłym zmianom, by być lepszym narzędziem na czas wojny lub kryzysu _ - powiedział prezydent.
Co Chińczycy będą robić w polskim wojsku? Chińczycy wyrazili duże zainteresowanie programem modernizacji polskiej armii.
bErjdFFK
KOMENTARZE
(0)