Notowania

świńska grypa
10.06.2009 17:40

Świńska grypa z człowieka na człowieka - polski przypadek

Badania potwierdziły nowa odmianę grypy u 5-latka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Badania potwierdziły nową odmianę grypy u pięcioletniego chłopca; to pierwszy przypadek przeniesienia wirusa grypy A/H1N1 z człowieka na człowieka na terenie Polski.

Jest to siódmy przypadek tej choroby w Polsce.

Dziecko chodziło do przedszkola z dziećmi, u których wcześniej potwierdzono obecność wirusa. Chory przebywa w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu, jego stan jest dobry.

Nadzorem epidemiologicznym zostało objętych ponad 40 dzieci, które miały kontakt z chorymi na nową odmianę grypy - informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Raport Money.pl
*W Polsce jest wirus. Walka z pandemią to koszt 400 mln zł * Money.pl dotarł do dokumentu Ministerstwa Zdrowia, który wskazuje, że aby zabezpieczyć szczepionki przeciw grypie tylko dla 20 proc. polskiego społeczeństwa, budżet musiałby wyłożyć ponad 210 mln zł, plus koszty ich przechowywania. Czytaj w Money.pl

W niedzielę i poniedziałek grypę stwierdzono u siedmioletniej dziewczynki i czteroletniego chłopca, którzy przylecieli do Warszawy z Kanady.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przypadki grypy A/H1N1 stwierdzono do tej pory w 74 krajach. Wirus zaraził 27 737 osób. Do tej pory zmarło 141 osób.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kolejne podejrzenie o **świńską** grypę ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejne;podejrzenie;o;swinska;grype,168,0,449704.html )
* [ **Świńska** grypa pogłębi kryzys? ]( http://news.money.pl/artykul/swinska;grypa;poglebi;kryzys,172,0,447404.html )
Tagi: świńska grypa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz