Notowania

wojna w syrii
20.05.2013 09:59

Syria ostrzelała Izrael? To może być odwet

Strzały było słychać wokół okupowanego przez Izrael Wzgórza Golan. Mają pochodzić z broni lekkiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ATEF SAFADI)

Strzały odnotowano wokół okupowanego przez Izrael Wzgórza Golan. * *Nie ma rannych ani szkód materialnych - poinformowała rzeczniczka izraelskiej armii.

Według niej strzały pochodziły z broni lekkiej. - _ Najprawdopodobniej były to zbłąkane kule. Nie wiadomo, czy był to ostrzał intencjonalny _ - oświadczyła.

Od początku konfliktu w Syrii sytuacja w okolicach Wzgórz Golan jest napięta, jednak do tej pory incydenty militarne były stosunkowo rzadkie. W ostatnich tygodniach doszło do czterech przypadków syryjskiego ostrzału sektora znajdującego się pod kontrolą Izraela.

W ubiegłym tygodniu wystrzelone w trakcie walk w Syrii zbłąkane pociski spadły na zbocza góry Hermon, co spowodowało zamknięcie dla zwiedzających tego popularnego miejsca turystycznego.

Izrael zdobył należące do Syrii Wzgórza Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku. Wojska syryjskie nie mają wstępu do utworzonej na mocy zawieszenia broni z 1973 roku strefy buforowej, którą patrolują siły pokojowe ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Czołgi wjechaly do miasta. Dziesiątki zabitych W mieście trwa ostrzał artyleryjski.
ONZ żąda uwolnienia swoich żołnierzy Obserwatorzy realizowali misję zaopatrzeniową i zostali zatrzymani na Wzgórzach Golan.
Wstrząsające konsekwencje wojny w Syrii Ponad 1,5 miliona Syryjczyków znalazło schronienie w krajach regionu od wybuchu ponad dwa lata temu konfliktu wewnętrznego w tym kraju.
Tagi: wojna w syrii, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz