Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syria: Porwano pięciu pracowników organizacji Lekarze bez Granic

0
Podziel się:

Według syryjskich opozycjonistów lekarzy porwało ugrupowanie Islamskie Państwo Iraku i Lewantu.

Syria: Porwano pięciu pracowników organizacji Lekarze bez Granic
(AP/FOTOLINK/East News)
bFfJjQHp

Mają być przesłuchiwani przed sądem szariackim w związku z oskarżeniami o współpracę z tureckim wywiadem.

Organizacja LbG wydała tylko krótki komunikat i odmówiła podania szczegółów, tłumacząc to troską o bezpieczeństwo swoich pracowników. Z komunikatu wynika, że pracownicy _ zostali zabrani wczoraj wieczorem z siedziby organizacji przez grupę, która prawdopodobnie chce ich przesłuchać _ - głosi oświadczenie. Od tej pory nie udało się skontaktować z porwanymi._ _

_ - Lekarze bez Granic komunikują się ze wszystkimi stronami oraz rodzinami współpracowników i robią wszystko co w ich mocy, by nawiązać kontakt _ z porwanymi - informuje organizacja.

bFfJjQHr

Syryjscy opozycjoniści, na których powołuje się agencja EFE, twierdzą, że lekarze zostali uprowadzeni wprost ze szpitala, w którym pracowali w prowincji Latakia, przez powiązane z Al-Kaidą ugrupowanie ISIL. Uprowadzeni lekarze mają być przesłuchani przed sądem szariackim w związku z zarzutami o współpracę z tureckim wywiadem - podaje EFE.

Lekarze bez Granic mają na północy Syrii sześć szpitali oraz cztery centra medyczne; kierują też z krajów ościennych programami humanitarnymi, pomagając 27 szpitalom i 56 punktom medycznym w całej Syrii. LbG dostarcza tym placówkom leki oraz doradza w kwestiach medycznych i technicznych.

Władze w Damaszku nie wydały LbG zezwolenia na udzielanie pomocy humanitarnej na terytorium Syrii, ale organizacja prowadzi działalność na terenach kontrolowanych przez rebeliantów walczących z reżimem Baszara el-Asada - wyjaśnia agencja Reuters.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfJjQHx
bFfJjQHS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)