Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Syria przygotowuje się do wojny

0
Podziel się:

Rządząca Syrią partia Baas zwołała specjalną naradę przed spodziewaną amerykańską interwencją.

Syria przygotowuje się do wojny
(PAP/EPA/SANA)

Spotkanie ma potrwać nawet kilka dni, tak długi jak będzie taka potrzeba. Obserwatorzy podkreślają jednak, że jest to ruch czysto symboliczny, który ma umocnić morale społeczeństwa, przed spodziewanym atakiem na Damaszek.

Tymczasem syryjscy duchowni współpracujący z władzami wezwali, aby w poniedziałek Syryjczycy modlili się i pościli w intencji pokoju w kraju. To właśnie wtedy ma zebrać się amerykański kongres, który będzie debatował nad użyciem siły przeciwko Syrii.

Przeciwnicy Baszara el Asada uważają apel duchownych za absurdalny, bo jak podkreślają rodzina Asadów uczyniła z Syrii państwo świeckie i z rzadka angażowała się w życie religijne. W dodatku, jak zaznaczają, apel wystosowali duchowni pracujący dla państwowego ministerstwa do spraw religii.

Protest przeciw interwencji wojsk USA w Syrii

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/protest-przeciw-interwencji-wojsk-usa-w-syrii-g635970.html)

Syryjska wojna pochłonęła dotąd życie co najmniej stu tysięcy osób. Po ataku z użyciem broni chemicznej, z 21 sierpnia o którego autorstwo Zachód oskarża reżim Baszara al-Asada, Amerykanie naciskają na międzynarodową interwencję w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama o Syrii: "Nie możemy zamykać oczu" - _ Proszę członków Kongresu, z obu partii, by zjednoczyli się i działali na rzecz świata _ - przemawiał prezydent USA.
Unia przekonana o winie Asada. Są dowody Państwa Unii Europejskiej zgadzają się, że dostępne obecnie dane wydają się prezentować mocne dowody na to, że winę za atak chemiczny pod Damaszkiem ponosi reżim syryjski - oświadczyła szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton w sobotę w Wilnie.
Rząd boi się, że "terroryści" użyją broni chemicznej Syria obawia się, że "niektóre kraje" mogą wyposażyć "grupy terrorystyczne" w broń chemiczną, a za jej użycie obwinić potem syryjski rząd - podkreślił syryjski ambasador w ONZ w liście do szefa tej organizacji Ban Ki Muna oraz Rady Bezpieczeństwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)