Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syryjscy studenci żądają swobód politycznych

0
Podziel się

Ok. 500 studentów protestowało w środę w mieście Halab, na północnym zachodzie Syrii.

Syryjscy studenci żądają swobód politycznych
(PAP/EPA)
bDYAjGUl

Ok. 500 studentów protestowało w środę w mieście Halab, na północnym zachodzie Syrii. W kampusie głównego syryjskiego uniwersytetu domagali się swobód politycznych. Była to pierwsza demonstracja w Halabie - poinformował przedstawiciel organizacji praw człowieka.

_ - Siły bezpieczeństwa rozpędziły demonstrację studentów, którzy domagali się wolności i wyrażali solidarność z ofiarami (protestów) w Darze i Banijas _ - powiedział przewodniczący Kurdyjskiego Komitetu Praw Człowieka Radif Mustafa. - _ Doszło do rękoczynów. Zatrzymano czterech studentów _ - dodał Mustafa.

Halab (Aleppo) to drugie co do wielkości miasto Syrii, w której od ponad trzech tygodni trwają bezprecedensowe protesty przeciwko autorytarnym rządom prezydenta Baszara el-Asada. W Halabie, leżącym w pobliżu granicy z Turcją, dotychczas nie dochodziło jednak do demonstracji. Od zeszłego piątku do niedzieli w starciach z siłami bezpieczeństwa zginęło ok. 30 osób, głównie w Darze i Banijas.

bDYAjGUn
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t137197.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/syria;krwawa;rozprawa;z;demonstrantami,206,0,809934.html) Syria: Krwawa rozprawa z demonstrantami Siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do protestujących w mieście Banias. Są ofiary.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;zamieszkach;w;syrii;zginely;juz;123;osoby,150,0,806806.html) W zamieszkach w Syrii zginęły już 123 osoby W celu uśmierzenia protestów prezydent Baszar el-Asad zlecił dochodzenie w sprawie śmiertelnych ofiar starć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t136297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protesty;antyrzadowe;w;syrii;sa;zabici,254,0,804862.html) Protesty antyrządowe w Syrii. Są zabici Co najmniej trzy osoby zostały zabite przez syryjskie siły bezpieczeństwa w czasie antyrządowych demonstracji na przedmieściach Damaszku.
bDYAjGUO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)