Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Syryjska armia wyciąga ludzi z domów

0
Podziel się:

Kilkuset syryjskich żołnierzy w pełnym rynsztunku bojowym wkroczyło w nocy do miejscowości Sakba położonej na przedmieściach stolicy kraju, Damaszku.

Syryjska armia wyciąga ludzi z domów
(PAP/EPA)

Kilkuset syryjskich żołnierzy w pełnym rynsztunku bojowym wkroczyło w nocy do miejscowości Sakba położonej na przedmieściach stolicy kraju, Damaszku. Wojsko wchodziło do domów i dokonywało aresztowań - poinformowali świadkowie.

_ - Zanim weszli, odcięli środki łączności. Nie było oporu. Demonstracje w Sakbie były pokojowe. Wielu ludzi zostało aresztowanych _ - powiedział agencji Reutera jeden z mieszkańców.

W ubiegły piątek podczas manifestacji, której uczestnicy domagali się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada, ulicami Sakby przeszły tysiące ludzi. Również na jutro syryjska opozycja zaapelowała o udział w demonstracjach pomimo serii aresztowań na terenie całego kraju.

_ - Piątek wyzwania, 6 maja 2011 roku, Syria, zbliża się wolność, naród chce obalenia reżimu _ - napisano na stronie internetowej _ Syryjska rewolucja 2011 _, stworzonej przez młodych opozycjonistów. _ - W ten piątek wyzwania, przeciwstawimy się niesprawiedliwości, przeciwstawimy się uciskowi, przeciwstawimy się strachowi, wyzwolimy się _ - wzywa opozycja.

Syryjskie władze rozmieściły wczoraj dziesiątki czołgów na obrzeżach miast Rastan i Banias, gdzie szczególnie silne są wpływy opozycji, jednak nie złamały determinacji demonstrantów. Organizacje broniące praw człowieka informują o około 8 tys. aresztowanych lub zaginionych od czasu rozpoczęcia antyrządowych protestów 15 marca. Śmierć miało ponieść ponad 560 osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t138474.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/asad;krwawo;rozprawia;sie;z;protestujacymi,61,0,820797.html) Asad krwawo rozprawia się z protestującymi Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły co najmniej 62 uczestników antyrządowych demonstracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/t138152.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/syria;tysiace;protestuja;armia;strzela,163,0,820387.html) Syria: Tysiące protestują, armia strzela Żołnierze otworzyli ogień w powietrze w Darze, żeby powstrzymać protestujących. W Damaszku manifestowały dziesiątki tysięcy ludzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t137987.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/londyn;straszy;syrie;sankcjami,203,0,818379.html) Londyn straszy Syrię sankcjami Wielka Brytania staje w obronie demonstrantów i szykuje się do ewakuacji swoich obywateli z kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)