Notowania

wojna w syrii
08.06.2013 07:00

Syryjskich uchodźców może być w tym roku 3,5 mln

- Spodziewamy się, że liczba uchodźców może do końca roku sięgnąć 3,5 miliona - powiedział komisarz do Spraw Uchodźców Antonio Guterres.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

*Liczba syryjskich uchodźców, przebywających w sąsiednich krajach może się do końca bieżącego roku zwiększyć ponad dwukrotnie, osiągając 3,5 mln - oświadczył w piątek Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców Antonio Guterres. *

_ - Spodziewamy się, że liczba uchodźców może do końca roku sięgnąć 3,5 miliona _ - powiedział Guterres na konferencji prasowej w Genewie. Dodał, że około 1,6 mln Syryjczyków schroniło się już w Jordanii, Libanie, Turcji, Iraku i Egipcie, a każdego dnia Syrię opuszcza kolejne 7 tys. uchodźców.

_ - Jeśli walki nie zakończą się, ryzykujemy na Bliskim Wschodzie wybuch, na który wspólnota międzynarodowa nie jest po prostu przygotowana _ - ostrzegł Guterres. Jak zaznaczył, Liban i Jordania są obecnie szczególnie obciążone kosztami utrzymania syryjskich uchodźców, mając ich na swych terytoriach po pół miliona.

ONZ zwróciła się do państw darczyńców o przekazanie w bieżącym roku łącznie 5,2 mld dolarów na pomoc humanitarną dla Syryjczyków - zarówno w samej Syrii, jak i poza jej granicami. Konflikt zbrojny w Syrii trwa od 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Uchodźcy z Syrii trafią do kolejnych obozów Zapewnią one dodatkowe 40 tys. miejsc. Łącznie w nowych i już istniejących obozach Turcja będzie mogła przyjąć do 120 tys. ludzi.
ONZ wycofa się ze Wzgórz Golan? Syryjska armia odzyskała kontrolę nad przejściem granicznym Al-Kunajtira na Wzgórzach Golan
Dramatyczne błagania o szybką pomoc Syryjscy rebelianci twierdzą, że nie są w stanie ewakuować setek rannych z tego miasta przy granicy z Libanem.
Tagi: wojna w syrii, onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz