Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syryjskie wojsko ostrzelało szkołę. Nie żyje 16 dzieci

0
Podziel się

Samolot syryjskich sił rządowych ostrzelał budynek gimnazjum i liceum handlowego w opanowanym przez powstańców mieście Rakka, na północy Syrii.

Syryjskie wojsko ostrzelało szkołę. Nie żyje 16 dzieci
(AP/FOTOLINK/East News)
bEqivsCt

W ataku samolotu syryjskich sił rządowych na budynek gimnazjum i liceum handlowego w opanowanym przez powstańców mieście Rakka, na północy Syrii, zginęło co najmniej 16 osób. Byli to w większości uczniowie.

Według syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie, które korzysta z sieci informatorów na terenie Syrii, wśród 30 rannych jest wielu, którzy odnieśli bardzo ciężkie obrażenia.

250-tysięczna Rakka jest od 6 marca kontrolowana przez przeciwników reżimu Baszara el-Asada i pozostaje jedyną stolicą prowincji w rękach powstańców. Miasto jest systematycznie bombardowane przez siły rządowe.

bEqivsCv

Walki toczyły się w sobotę i niedzielę niemal w całej Syrii, w tym w mieście Zamalka niedaleko Damaszku, gdzie powstańcy zaatakowali konwój wojskowy, zabijając 19 żołnierzy i raniąc 30.

Liczba ofiar trwającej od 2011 roku wojny domowej w Syrii przekroczyła już 100 tysięcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Turcja wysyła czołgi na granicę z Syrią Według agencji Dogan w prowincji Hatay rozmieszczono około 20 pojazdów, w tym czołgi.
Przełomowa decyzja w USA. "Za" interwencją 90 dni, ograniczony zasięg - na taką interwencję mogą zgodzić się kongresmeni.
Jaki jest potencjał militarny Syrii? - _ Wojna z Syrią nie będzie dla Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników łatwym spacerkiem, jak w wypadku Libii _ - ostrzega analityk wojskowy Niezawisimej Gaziety Wiktor Litowkin.
bEqivsCW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)