Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja we włoszech
24.11.2012 19:30

Sytuacja polityczna we Włoszech. Berlusconi wraca do gry?

Silvio Berlusconi oświadczył dzisiaj, że rozważa możliwość powrotu do pełnej działalności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Mimo wcześniejszych deklaracji o wycofaniu się z pierwszej linii polityki i rezygnacji z kandydowania na premiera były szef rządu Włoch Silvio Berlusconi oświadczył dzisiaj, że rozważa możliwość powrotu do pełnej działalności.

_ - Zastanawiam się _ - powiedział 76-letni były trzykrotny premier, którego centroprawicowy rząd upadł 12 listopada zeszłego roku w rezultacie kryzysu koalicyjnego i utraty większości w parlamencie.

Przyznał, że rozważa możliwość założenia nowej partii, co potwierdza jego wcześniejsze zamiary. Berlusconi mówił w przeszłości wielokrotnie, że chciałby zmienić nazwę swego ugrupowania Lud Wolności, gdyż jego zdaniem nie przyjęła się ona.

_ - Widzimy, że ludzie są bardzo rozczarowani obecną polityką i partiami. Lud Wolności doznał poważnego uszczerbku na wizerunku oraz spadku poparcia z prostego powodu, że ja byłem nieobecny _ - oświadczył lider włoskiej centroprawicy i magnat finansowy podczas wizyty w ośrodku swego klubu piłkarskiego A.C. Milan.

Niektórzy politycy z jego partii zapowiedzieli, że w niedzielę można spodziewać się wiadomości na temat jego nowej partii, którą nieoficjalnie nazwali _ nowa Forza Italia _, co byłoby nawiązaniem do pierwszego ugrupowania Silvio Berlusconiego, z którym wygrał wybory w 1994 roku.

Hipoteza powrotu byłego premiera wywołała falę dyskusji w Ludzie Wolności, przygotowującym się do prawyborów 16 grudnia. Wcześniej Berlusconi zapewniał bowiem, że nie będzie kandydatem na szefa rządu i że wyłoniony on zostanie w prawyborach. Najczęściej wymieniany jako taki kandydat formalny następca byłego premiera i sekretarz generalny partii Angelino Alfano w reakcji na słowa przywódcy centroprawicy powiedział: _ Jeśli miałby rzeczywiście powrócić, zastanawiam się, jakie znaczenie miałyby prawybory, które mają sens tylko wtedy, gdy on nie kandyduje . - W przeciwnym razie trzeba wszystko przemyśleć _ - dodał Alfano.

Lud Wolności pogrążył się w chaosie - tak sytuację w jego szeregach skomentował na swej stronie internetowej dziennik _ La Repubblica _. Wybory parlamentarne we Włoszech mają się odbyć na wiosnę przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
To już zupełna abdykacja Berlusconiego Były premier Włoch nie będzie się ubiegał o stanowisko szefa rządu w wyborach parlamentarnych w kwietniu przyszłego roku.
Takiej prywaty jeszcze nie było. Burmistrz... Jak tłumaczył, powierzył jej to stanowisko, bo od dziewięciu lat jest ona szefową jednego z wydziałów we władzach miejskich i ma wszelkie niezbędne kompetencje.
Wygrali walkę o przystanek przy Berlusconim Według władz Rzymu nie istnieją już względy bezpieczeństwa, z powodu których zlikwidowano przystanek autobusowy w pobliżu jego prywatnej rezydencji.
Tagi: sytuacja we włoszech, silvio berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz