Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Afganistanie. Szykują się na wyjście wojsk NATO

0
Podziel się:

Instruktorzy z Indii rozpoczęli szkolenia afgańskich sił specjalnych - poinformowali dzisiaj przedstawiciele indyjskich wojsk.

Sytuacja w Afganistanie. Szykują się na wyjście wojsk NATO
(AP/FOTOLINK/East News)

Instruktorzy z Indii rozpoczęli szkolenia afgańskich sił specjalnych - poinformowali dzisiaj przedstawiciele indyjskich wojsk. Oba państwa pogłębiają współpracę militarną w obliczu wycofania się sił NATO z Afganistanu w 2014 roku.

Agencja Reutera przypomina, że oficerowie armii afgańskiej trenują w Indiach od lat. Jednak to pierwszy przypadek, kiedy w szkoleniach uczestniczą członkowie służb specjalnych. 60 komandosów rozpoczęło trening w piątek na Wielkiej Pustyni Indyjskiej (Thar) w stanie Radżasthan.

_ Koncentrujemy się na szkoleniu z zakresu przeciwdziałania powstaniom i operacji antyterrorystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem akcji w terenie zabudowanym i obszarach wiejskich z dokładnym odzwierciedleniem realistycznych warunków _ - powiedział rzecznik indyjskiego ministra obrony pułkownik S.D. Goswami.

Szkolenie ma również na celu opracowanie takich technik postępowania, które zminimalizują straty wśród ludności cywilnej podczas przeprowadzania operacji zbrojnych. Nadmierna liczba przypadkowych ofiar była jedną z przyczyn wrogości lokalnych społeczności afgańskich wobec armii amerykańskiej operującej na terytorium tego kraju.

Afganistan oczekuje także od władz w Delhi wsparcia technicznego w postaci sprzętu wojskowego: śmigłowców, czołgów i broni ręcznej. Władze w Kabulu chcą w ten sposób przygotować się na wyjście z kraju wojsk NATO, które pomagały w walce z rosnącymi w siłę talibami.

Jednak władze Indii wstrzymują się z dostawami ciężkiego sprzętu wojskowego w obawie przed reakcją sąsiedniego Pakistanu i odwetem islamistów z Afganistanu. Mimo to Delhi zainwestowało w odbudowę tego kraju dwa miliardy dolarów w obawie przed dalszą destabilizacją sytuacji.

87 tysięcy żołnierzy służących w dowodzonych przez NATO Międzynarodowych Siłach Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF), które przekazały w czerwcu odpowiedzialność za bezpieczeństwo w kraju siłom afgańskim, ma zakończyć misję bojową w Afganistanie do końca 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/141/m89997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;smiglowca;w;afganistanie;szesciu;zolnierzy;nato;zginelo,223,0,1444063.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Katastrofa śmigłowca. Zginęło sześć osób
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/184/m281528.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nato;w;afganistanie;sily;isaf;zbadaja;ostrzal;w;ktorym;zginelo;dziecko,157,0,1431453.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Będzie śledztwo po amerykańskim ostrzale
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/108/m73836.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/co;z;nato;po;wyjsciu;z;afganistanu;2014;roku,107,0,1419627.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Co dalej z NATO po wyjściu z Afganistanu?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/77/m99661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;ochronia;swoich;wspolpracownikow,104,0,1411432.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niemcy ochronią swoich sojuszników
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)