Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Syrii. Coraz mniejsze szanse na negocjacje

0
Podziel się:

Syryjska Koalicja Narodowa, największy sojusz opozycyjny, odrzuciła dzisiaj propozycję mediacji między nim a rządem prezydenta Baszara el-Asada.

Na zdj. Baszar el-Asad
Na zdj. Baszar el-Asad (AP/Fotolink/East News)

Syryjska Koalicja Narodowa, największy sojusz opozycyjny, odrzuciła dzisiaj propozycję mediacji między nim a rządem prezydenta Baszara el-Asada, z którą wystąpił irański prezydent Hasan Rowhani.

_ - Byłoby lepiej gdyby rząd irański wycofał z Syrii swych ekspertów wojskowych i ekstremistycznych bojowników, zamiast występować z takimi propozycjami _ - brzmi odpowiedź Koalicji, zawarta w komunikacie.

Uznała ona za _ niedorzeczne _ wysuwanie takich propozycji w sytuacji, gdy _ Iran, który udzielał Damaszkowi pomocy wojskowej, politycznej i gospodarczej, uczestniczył wraz z reżimem Asada w rozlewie krwi w Syrii _.

Prezydent Rowhani zadeklarował w czwartek, na stronie internetowej amerykańskiego dziennika _ Washington Post _, że jego rząd jest gotów _ pomóc w ułatwieniu dialogu między rządem syryjskim i opozycją _.

Czytaj więcej w Money.pl
Polscy Syryjczycy też walczą. Zobacz, jak Poznaj historie ludzi, którzy uciekli z kraju już kilkadziesiąt lat temu. Po co teraz wracają?
Ukraina: nasi obywatele nie walczą w Syrii To odpowiedź na zarzuty przewodniczącego parlamentu krymskich Tatarów Mustafa Dżemiliew, że krymscy Tatarzy werbowani są do walk w Syrii i przyłączają się do opozycji.
Syria wobec ataku USA jest bez szans? Brytyjski tygodnik _ The Observer _ uważa, że syryjskie wojsko nie wytrzyma powietrznego ataku Stanów Zjednoczonych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)