Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szansa na kontrakt gazowy z Rosją

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk liczy na szybkie podpisanie polsko-rosyjskiej umowy.

Szansa na kontrakt gazowy z Rosją
(PAP/Radek Pietruszka)

aktualizacja 15.11

*Jest szansa na szybkie podpisanie kontaktu na dostawy gazu do Polski z Rosji - poinformował premierDonald Tuskpo rozmowach z Władimirem Putinem w Sopocie. *

Polski premier wyraził nadzieję, że problem dostaw rosyjskiego gazu do Polski już nigdy nie będzie traktowany w kategoriach politycznych:

Putin podkreślił, ze jeśli chodzi o te kwestię nie chce obwiniać żadnej ze stron. Rosyjski premier zaznaczył, że jeśli chodzi o kwestie dotyczące gazu należy zacząć od powrotu do pierwotnych zapisów:

Podkreślił, że polsko-rosyjskie relacje gospodarcze są lepsze niż kiedykolwiek, nawet w czasie ogólnoświatowej recesji. Tusk podziękował Putinowi za docenienie polskiej walki z kryzysem gospodarczym. Premier wyraził nadzieję, że w relacjach polsko-rosyjskich będzie więcej zaufania.

Donald Tusk poinformował, że obaj politycy ustalili, że będą akceptować i szanować dorobek polsko-rosyjskiej grupy do spraw trudnych, która zajmuje się głównie zagadnieniami historycznymi, w tym zbrodnią katyńską. Tusk podkreślił, że tylko szukając prawdy historycznej, oba narody mogą dojść do porozumienia i zbudować wzajemne zaufanie.

Donald Tusk poinformował również o utworzeniu dwóch instytucji, w Rosji i Polsce, które wspólnie będą badały między innymi zbrodnię katyńską.

Donald Tusk wyraził opinię, że przyjazd Putina na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej to znaczący gest rosyjskiego premiera skierowany do polskiej opinii publicznej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)