Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczęśliwiec z Anglii wygrał 113 mln funtów

0
Podziel się

Rekordowa wygrana w historii Wielkiej Brytanii padła w loterii Euro Millions.

Szczęśliwiec z Anglii wygrał 113 mln funtów
(tirc83/istockphoto)
bEgRpbVh

Wygrana w wysokosci 113 mln funtów, czyli ponad pół miliarda złotych, padła w europejskiej loterii Euro Millions. Szczęśliwiec skreślił siedem szczęśliwych liczb w jednej z kolektur w Wielkiej Brytanii.

Jak podaje portal BBC, jest to największa wygrana w historii Zjednoczonego Królestwa. Poprzedni rekord padł w maju tego roku i wyniósł 84,4 mln funtów. Tym razem szczęśliwymi numerami okazały się: 9, 30, 35, 39, 46, 6, i 8.

Firma obsługująca loterię w Wielkiej Brytanii poinformowała, że jest to _ fantastyczna wiadomość _. _ Mamy mnóstwo chłodzącego się szampana i z niecierpliwością czekamy na szczęśliwego posiadacza kuponu, którego będziemy mogli przyjąć do klubu milionerów _ - dodali.

bEgRpbVj

Euro Millions Lotto jest największą europejską loterią stworzoną przez francuskie lotto Francaise des Jeux, hiszpańskie Loterias y Apuestas des Estad oraz brytyjski Camelot. Loteria odbywa się w dziewięciu krajach: Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Losowania są co tydzień w piątki. W razie nieskreślenia odpowiednich liczb, pula wygranej w następnym tygodniu kumuluje się.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t74904.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/rekordowa;wygrana;na;loterii;w;wielkiej;brytanii,212,0,587220.html) Rekordowa wygrana na loterii w Wielkiej Brytanii Padł tam krajowy rekord wszechczasów wygranej na loterii - 56 milionów funtów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t75040.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/rekordowa;suma;do;wygrania;we;wloskiej;loterii,201,0,645065.html) Rekordowa suma do wygrania we włoskiej loterii Do 101 milionów euro wzrosła kumulacja w Superenalotto. To najwięcej na świecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t78565.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/francja;rekordowa;wygrana;w;loterii,130,0,535426.html) Francja: Rekordowa wygrana w loterii Fortuna przypadła mężczyźnie, który trafnie wytypował siedem cyfr.
bEgRpbVK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)