Notowania

kryzys na węgrzech
29.10.2010 06:00

Teczka ministra na sprzedaż. To symboliczne zerwanie

Służyła ona do przenoszenia projektów budżetów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Egrian/Wikipedia)

Węgierskie Ministerstwo Gospodarki Narodowej postanowiło sprzedać teczkę z bawolej skóry, służącą poprzedniemu rządowi do przenoszenia dokumentów budżetowych. Tym symbolicznym gestem resort chce się odciąć od polityki fiskalnej swych poprzedników.

Centroprawicowy Fidesz, który w kwietniu po ośmiu latach odsunął od władzy socjalistów, zarzuca poprzedniemu rządowi fałszowanie danych budżetowych.

_ Ministerstwo Gospodarki Narodowej chce się zdystansować od poprzednich budżetów, opartych na fałszywych danych, nawet w przypadku korzystania z tej teczki _ - głosi wydane oświadczenie tego resortu, w którym zapewniono też, że nowa polityka fiskalna _ ma oparcie w realiach _.

Teczka, w której ministrowie gospodarki nosili do parlamentu projekty kolejnych budżetów, została wystawiona w sekcji antyków na portalu aukcyjnym vatera.hu. Wpływy ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc ofiarom niedawnego wycieku toksycznego szlamu ze zbiornika huty aluminium w mieście Ajka, na zachodzie Węgier.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t26243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tysiace;wegrow;protestuja;przeciwko;budzetowi,150,0,544918.html) Tysiące Węgrów protestują przeciwko budżetowi Demonstranci zebrali się przed parlamentem: _ To najbardziej niebezpieczny budżet od 20 lat. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t80900.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sprzedaz;na;wegrzech;bije;rekordy;rekordy;spadkow,13,0,537101.html) Sprzedaż na Węgrzech bije rekordy. Rekordy spadków Dane za lipiec mówią o spadku trzydziesty miesiąc z rzędu. Tym razem o 6,6 procent w skali roku.
Tagi: kryzys na węgrzech, węgry, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz