Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Telekomunikacja nie chce płacić odszkodowania Duńczykom

0
Podziel się

Firma DPTG żąda od monopolisty 1,6 mld złotych.

Telekomunikacja nie chce płacić odszkodowania Duńczykom
(Money.pl/Bartłomiej Dwornik)
bEiAlfKd

*DPTG, które nie otrzymało 2,9 mld koron duńskich (ok.1,6 mld zł) odszkodowania od Telekomunikacji Polskiej, zdecydowało o wszczęciu postępowania egzekucyjnego w Polsce, tak szybko jak to możliwe. *

Na zdjęciu **Piotr Muszyński, wiceprezes Telekomunikacji Polskiej SA.

Postępowanie będzie prowadzone przez Sąd Rejonowy w Warszawie - podał w komunikacie główny akcjonariusz duńskiej spółki GN Store Nord. Zgodnie z decyzją sądu arbitrażowego w Wiedniu, termin płatności odszkodowania na rzecz DPTG minął 17września.

bEiAlfKf

Telekomunikacja Polska uważa, że wysokość zasądzonej kwoty wielokrotnie przewyższa rzeczywistą wartość przedmiotu sporu z DPTG i tym samym, podobnie jak wiele elementów uzasadnienia wyroku, narusza podstawowe zasady porządku prawnego w Polsce.

Telekom zapowiedział, że w wypadku wystąpienia przez DPTG o stwierdzenie wykonalności orzeczenia wiedeńskiego sądu arbitrażowego w Polsce, TP wniesie o odmowę stwierdzenia jego wykonalności. TP ma możliwość dochodzenia swoich praw w postępowaniach przed sądem okręgowym, sądem apelacyjnym oraz przed Sądem Najwyższym, a także wykorzystania trzy instancyjnej drogi sądowej w Austrii.

Spór trwa już blisko 20 lat Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEiAlfKG
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)