Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
18.08.2013 20:39

To pewne. Kibole napadli marynarzy

Zatrzymane zostały trzy osoby. jedna z nich jest obywatelem Meksyku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Do bójki z udziałem kilkudziesięciu osób, w tym kibiców Ruchu Chorzów i obywateli Meksyku, doszło w niedzielę na plaży w Gdyni. Jedna osoba przebywa na obserwacji w szpitalu. Policja zatrzymała trzy osoby.

_ - W związku z brutalną napaścią kilkusetosobowej grupy pseudokibiców drużyny Ruchu Chorzów na gości naszego miasta - członków załogi szkolnego żaglowca Akademii Marynarki Wojennej Meksyku - +Cuauhtemoc+ podczas ich wypoczynku na plaży w Gdyni, w niedzielę 18 sierpnia 2013 r. - wyrażam najwyższe oburzenie, sprzeciw i oczekiwanie surowego ukarania wszystkich sprawców. Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie _ - napisał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w oświadczeniu przekazanym mediom.

Według naocznego świadka zdarzenia, kibice Ruchu Chorzów, którzy przyjechali na niedzielny mecz ich drużyny w Pucharze Polski z Arką Gdynia, zaatakowali na plaży marynarzy z meksykańskiego żaglowca, który przypłynął do Gdyni.

_ - Kibice byli bardzo agresywni. Mieli na sobie klubowe koszulki, wykrzykiwali hasła z nazwą swojego klubu. Widziałem np. jak grupa 20 mężczyzn kopała osobę leżącą na piasku. Wszystko to działo się na plaży pełnej ludzi _ - powiedział chcący zachować anonimowość świadek zdarzenia, Łukasz.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni podinspektor Adam Gruźlewski poinformował PAP, że zatrzymane zostały trzy osoby; jedna z nich jest obywatelem Meksyku.

_ - Na komisariacie trwają przesłuchiwania uczestników i świadków zdarzenia. Przypuszczalnie w bójce wzięli udział kibice, którzy przyjechali na mecz do Gdyni oraz cudzoziemcy z meksykańskiego żaglowca. Mamy zabezpieczony zapis kamer z monitoringu, który pomoże ustalić przebieg zdarzenia _ - dodał Gruźlewski.

Rzecznik prasowy komendanta pomorskiej policji kom. Joanna Kowalik-Kosińska poinformowała, że planowane jest jeszcze zatrzymanie czwartej osoby. _ - To obywatel Meksyku, który przebywa obecnie w szpitalu z ranami ciętymi. Jego życiu nic nie zagraża _ - wyjaśniła. Trwa dochodzenie w sprawie wydarzeń na plaży.

Czytaj więcej w Money.pl
Pseudokibice wpadli. Odpowiedzą za ustawkę 15 pseudokibiców Zagłębia Sosnowiec i Korony Kielce odpowie za udział w tzw. ustawce sprzed ponad czterech latach.
Największa w historii grupa pedofilów Członkowie grupy przez kilka lat wykorzystywali seksualnie cztery dziewczynki.
Żandarmi jak policjanci? Tego chce minister Zwiększenie uprawnień żandarmom wywołuje obawy. Część ekspertów uważa, że żołnierze będą teraz mogli inwigilować prywatne firmy.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz