Notowania

zaginięcie boeinga
22.04.2014 07:05

Tropikalny cyklon przerwał poszukiwania malezyjskiego samolotu

Wcześniej kolejne zanurzenie amerykańskiego podwodnego drona nie przyniosło żadnych rezultatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/AUSTRALIAN DEFENCE DEPARTMENT AUSTRALIA AND NEW ZEALAND)

Samolot Malaysia Airlines, który planowo miał lecieć z Kuala Lumpur do Pekinu, zaginął 8 marca z 239 osobami na pokładzie. Dane satelitarne pozwoliły ustalić, że maszyna zawróciła i zamiast lecieć na północy wschód, poleciała na południowy zachód.

Dotychczas nie natrafiono na żaden ślad maszyny, jednak obszar poszukiwań udało się zawęzić do rejonu odległego o około 1200 km na północny zachód od australijskiego miasta Perth.

W ostatniej fazie poszukiwań brało udział 10 statków i 10 samolotów. Jednak pogarszająca się pogoda, duże fale i słaba widoczność związane ze zbliżającym się cyklonem Jack, zmusiły do czasowego przerwania akcji - poinformował Ośrodek Koordynujący w Perth.

Poszukiwania przerwano na krótko przed zakończeniem misji podwodnego drona marynarki wojennej USA Bluefin-21, który dotychczas nie natrafił na jakikolwiek ślad wraku samolotu.

Władze przyznają, że nie dysponują żadnymi przekonywującymi dowodami lokalizacji wraku właśnie w tym rejonie. Uważają jednak, że odebrane wcześniej sygnały zostały wysłane przez _ czarne skrzynki _ zaginionej maszyny.

Poszukiwania utrudnia fakt, że wody południowej części Oceanu Indyjskiego są mało zbadane. Ponadto głębokość oceanu w tym rejonie sięga 4,5 km.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiński statek odebrał sygnały z morza. To czarne skrzynki Boeinga 777? _ Jeżeli czarne skrzynki przestaną emitować swój sygnał i trzeba będzie szukać po omacku, to ta akcja będzie bardzo czasochłonna i bardzo kosztowna _ - ostrzega ekspert.
Znowu szukają zaginionego boeinga Władze Australii podjęły decyzję o zmianie obszaru poszukiwań zaginionego boeinga o ponad 1100 kilometrów na północny-wschód.
Chińczycy zaczęli szukać zaginionego Boeinga Trzy chińskie jednostki są w drodze do miejsca, gdzie satelity wykryły dwa duże obiekty unoszące się na wodzie.
Tagi: zaginięcie boeinga, zaginiony boeing, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz