Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzeba rewolucji bezpieczeństwa jądrowego

0
Podziel się:

Apeluje o to sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Ban Ki Mun.

Trzeba rewolucji bezpieczeństwa jądrowego
(Sebastian Derungs/World Economic Forum/Flickr)
bESyxbKd

Do całkowitej zmiany polityki bezpieczeństwa jądrowego w świecie zaapelował dziś w Czarnobylu na Ukrainie sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Ban Ki Mun.

_ - Chodzi o zmianę standardów bezpieczeństwa, zbadanie wpływu klęsk żywiołowych na bezpieczeństwo jądrowe, rozpatrzenie wszystkich za i przeciw energetyce atomowej oraz ochronę obiektów jądrowych przed terroryzmem _ - oświadczył Ban Ki Mun, zwiedzając strefę wokół nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.

Sekretarz generalny ONZ uważa ponadto, że należy nasilić działania na rzecz edukacji ludzkości w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego. Ban Ki Mun przybył na Ukrainę na międzynarodową konferencję darczyńców, którzy łożą na budowę nowego sarkofagu nad czwartym reaktorem czarnobylskiej elektrowni atomowej zniszczonym przez wybuch w 1986 r.

bESyxbKf

Zgromadzeni w Kijowie przedstawiciele kilkudziesięciu państw zebrali wczoraj na ten cel 550 mln euro. 1,5 mln euro wpłaciła na fundusz czarnobylski Polska.

Ban Ki Mun bierze także udział w konferencji _ 25 lat po katastrofie czarnobylskiej. Bezpieczeństwo przyszłości _, która jest częścią uroczystości, związanych z 25-leciem katastrofy w Czarnobylu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t98681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;dokladniej;sprawdza;atomowki,236,0,804332.html) Amerykanie dokładniej sprawdzą atomówki Amerykańska Komisja Nadzoru Jądrowego zdecydowała się przeprowadzić dodatkowe inspekcje w sześciu ze 104 elektrowni atomowych w USA,.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t134889.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czarnobyl;jest;wazniejszy;od;fukushimy,119,0,801911.html) "Czarnobyl jest ważniejszy od Fukushimy" Zdaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego Polska rozważając budowę elektrowni jądrowej musi brać pod uwagę przede wszystkim doświadczenia z Czarnobyla.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t135637.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tyle;samo;polakow;za;atomem;i;przeciw,5,0,799749.html) Tyle samo Polaków za atomem i przeciw 32 proc. ankietowanych chce, by Polska wycofała się z planów budowy elektrowni jądrowej
bESyxbKG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)