Notowania

iran
13.08.2012 08:56

Trzęsienie ziemi w Iranie. Do 306 wzrosła liczba zabitych

Większość zabitych to kobiety i dzieci. Rannych jest już ponad trzy tysiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do 306 wzrosła liczba zabitych w trzęsieniu ziemi w Iranie, w rejonie miasta Tebriz - poinformowała w poniedziałek w parlamencie minister zdrowia Marzija Wahid Dastdżerdi. Ponad 3 tys. osób jest rannych.

Większość zabitych to kobiety i dzieci. W niedzielę, kiedy władze ogłosiły zakończenie poszukiwań ocalonych, poinformowano o śmierci 227 osób.

Dwa wstrząsy o sile 6,4 i 6,3 w skali Richtera nawiedziły miasta Ahar, Haris i Warzagan, w prowincji Azerbejdżan Wschodni w sobotę. Epicentrum trzęsienia znajdowało się między miastami Ahar i Haris, w odległości ok. 500 km na północny zachód od stolicy kraju - Teheranu i 60 km na północny wschód od Tebrizu; hipocentrum - na głębokości 9,9 km. Epicentrum drugiego wstrząsu, który nastąpił 11 minut później, znajdowało się w pobliżu miasta Warzgan, ok. 50 km na północny wschód od Tebrizu.

Iran znajduje się na obszarze dużej aktywności sejsmicznej. Przebiega tam kilka dużych uskoków tektonicznych i trzęsienia ziemi zdarzają się dość często. W 2003 roku w mieście Bam na południowym wschodzie kraju trzęsienie pochłonęło ponad 25 tys. ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Setki ofiar potężnego trzęsienia ziemi W rejonie trzęsienia zerwana została łączność telefoniczna.
Papież współczuje i wzywa do modlitwy Papież wyraził solidarność z ludnością Filipin i Chin, która ucierpiała wskutek powodzi, oraz z mieszkańcami Iranu, nawiedzonego przez silne trzęsienie ziemi.
Netanjahu: Niczego nie boimy się bardziej Zagrożenie ze strony Iranu _ przyćmiewa wszystkie inne zagrożenia, w obliczu których stoi państwo żydowskie _.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz