Notowania

wojna w libii
04.05.2011 09:55

Turcja żąda odejścia Kaddafiego

Wystąpienie premiera Erdogana to pierwsze tak ostre słowa ze strony tureckich polityków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Premier Turcji Recep Erdogan wezwał libijskiego przywódcę Muammara Kaddafiego do niezwłocznego ustąpienia _ dla dobra jego kraju . Występując na konferencji prasowej w Stambule, Erdogan oświadczył, że Kaddafi ignorował apele o zmiany w Libii i zamiast tego wolał _ krew, łzy i ucisk własnego narodu _. - Chcemy aby libijski przywódca niezwłocznie wycofał się z administracji i opuścił Libię dla własnego dobra i dobra przyszłości jego kraju bez dalszych zniszczeń, łez i rozlewu krwi _ - powiedział turecki premier.

Dodał, że jeśli Kaddafi zdecyduje się na takie posunięcie, dyplomaci zapewniliby mu bezpieczeństwo i podróż do kraju, który udzieli mu gościny. Erdogan nie wymienił jednak w tym kontekście żadnego konkretnego kraju.

Turecki premier przyznał, że Kaddafi, który stracił w rezultacie sobotniego ataku samolotów NATO jednego z jego synów i trzech wnuków, musi _ przeżywać wielki smutek _, ale musi też zrozumieć, że naród libijski również cierpi z powodu ataków jego wojsk.

ZOBACZ REAKCJĘ LIBIJCZYKÓW NA WIADOMOŚĆ O ZABICIU SYNA KADDAFIEGO:

Tureckie osobistości oficjalne już wcześniej sygnalizowały Kadafiemu aby wyszedł naprzeciw żądaniom zmian wysuwanym przez opozycję w Libii, a później radziły mu aby ustąpił. Jednak wtorkowe wypowiedzi Erdogana były najsilniejszym tego rodzaju przesłaniem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t138161.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;w;interwencji;w;libii;chodzi;o;rope,222,0,818398.html) Putin: W interwencji w Libii chodzi o ropę Przebywający z wizytą w Danii premier Rosji wypowiadał się też na temat przyszłorocznych wyborów prezydenckich i budowy gazociągu Nord Stream.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zwyciezymy;ale;nie;bedziemy;sie;mscic,146,0,815506.html) "Zwyciężymy, ale nie będziemy się mścić" Syn Muammara Kaddafiego jest przekonany, że siły rządowe pokonają powstańców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t136892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;trzy;ofiary;ostrzalu;rakietowego,65,0,810817.html) Libia: Trzy ofiary ostrzału rakietowego Śmierć powstańców, to efekt walk toczących się około 40 kilometrów na zachód od strategicznego miasta Adżdabija.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz