Notowania

sejm
06.10.2010 10:10

Tusk opuścił tysiąc dwieście dwadzieścia dziewięć głosowań

Premier tłumaczy, że kiedy mógł, to przychodził.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Donald Tusk do tej pory zaniedbywał głosowania w Sejmie. Wziął w nich udział tylko trzy razy. W tym samym czasie parlamentarzyści opowiadali się za lub przeciw ustawami 1232 razy.

Dziś premier przeprowadził się do Sejmu.- _ Myślę, że do końca roku, w czasie posiedzeń Sejmu moja kilkugodzinna obecność wszystkim dobrze zrobi - _mówi Tusk. I zapewnia, że będzie do dyspozycji posłów z wszystkich klubów - _ Będziecie mogli monitorować moje działania na rzecz pracy nad pakietem ustaw. To jest dla mnie naprawdę śmiertelnie poważne zadanie _ - tłumaczył Tusk dziennikarzom.

Radio TOK FM policzyło, że do tej pory premiera nie było na tysiąc dwustu dwudziestu dziewięciu głosowaniach, na których między innymi wybierano Rzecznika Praw Obywatelskich, członków Rady Polityki Pieniężnej, czy sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wszystkie tegoroczne nieobecności premiera są usprawiedliwione pracami rządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t74595.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;ma;niewielkie;szanse;na;zmiane;konstytucji,159,0,559775.html) Tusk ma niewielkie szanse na zmianę konstytucji Posłowie opozycji nie pozostawiają suchej nitki na propozycjach zmian jakie wysunął premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t15121.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dzis;w;sejmie;glosowanie;zmian;w;pit,224,0,537824.html) Dziś w Sejmie głosowanie zmian w PIT Posłowie zdecydują, czy deklarację za pracownika będzie wypełniał pracodawca.
Tagi: sejm, tusk, głosowania, obecność, przeprowadzka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz