Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk rozmawiał z Putinem o czarnych skrzynkach

0
Podziel się:

Obaj premierzy zlecili odpowiednim urzędom przekazanie urządzeń.

Tusk rozmawiał z Putinem o czarnych skrzynkach
(kprm.gov.pl)
bEsndFnV

Premier Donald Tusk w czasie piątkowej rozmowy telefonicznej przekazał premierowi Rosji Władimirowi Putinowi oczekiwania strony polskiej w sprawie przekazania i upublicznienia zapisów czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu TU-154M.

_ - Obaj premierzy zlecili właściwym instytucjom po stronie polskiej i rosyjskiej przygotowanie technicznych i prawnych szczegółów tego procesu _ - napisano w komunikacie.

Tusk - poinformowało CIR - złożył także na ręce Putina kondolencje w związku z tragiczną katastrofą w kopalni węgla Raspadskaja w obwodzie kemerowskim. W katastrofie w największej kopalni węgla kamiennego w Rosji zginęło ponad 60 osób.

bEsndFnX

Sekretarz prasowy rosyjskiego premiera Dmitrij Pieskow poinformował w piątek, że Putin i Tusk dyskutowali na temat badania przyczyn i okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu TU-154M w obwodzie smoleńskim. Według strony rosyjskiej, obaj premierzy wymienili również poglądy na temat aktualnych zagadnień rozwoju współpracy handlowo-gospodarczej Rosji i Polski.

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski poinformował, że gdy tylko Rosjanie przekażą stronie polskiej zapisy z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu, rządrozważy ujawnienie informacji dotyczących katastrofy pod Smoleńskiem.

W środę prokurator generalny Andrzej Seremet powtórzył, że nie będzie czynił żadnych przeszkód w upublicznieniu treści czarnych skrzynek, jeśli polska prokuratura będzie już w posiadaniu tych dowodów śledztwa ws. katastrofy samolotu pod Smoleńskiem.

ZOBACZ TAKŻE:

bEsndFoy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)