Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk zadowolony z uchwały Dumy o Katyniu

0
Podziel się:

- Gest doceniamy, ale czekamy na dalsze odważne kroki - powiedział premier.

Tusk zadowolony z uchwały Dumy o Katyniu
(PAP/Tomasz Gzell)
bEJbpXhN

-_ Gest, który trzeba docenić. Ale chcielibyśmy, żeby za tymi gestami szły coraz odważniejsze kroki dotyczące decyzji rządowych _ - tak premier Donald Tusk ocenił uchwałę rosyjskiej Dumy w sprawie Katynia.

Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, przyjęła w piątek uchwałę w sprawie zbrodni katyńskiej. Jej autorzy proponują m.in. uznanie mordu na polskich oficerach wiosną 1940 roku za zbrodnię reżimu stalinowskiego, a ZSRR - za państwo totalitarne.

_ - Z całą pewnością jest to ważny gest polityczny, nie ma co ukrywać, że sformułowania i sposób przyjęcia przez Dumę tej rezolucji to poważny gest _ - powiedział Tusk w piątek na konferencji prasowej w Bydgoszczy. Jak dodał, jest to gest, który trzeba docenić, bo - jego zdaniem - ma on bezpośredni związek z wizytą prezydenta Dmitrija Miedwiediewa w Polsce.

bEJbpXhP

_ - Ale też rząd polski nie ukrywa, że oczekujemy, (...) aby za tymi gestami szły coraz odważniejsze kroki dotyczące decyzji rządowych _ - podkreślił szef rządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86121.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;publikuja;dokumenty;o;zbrodni;katynskiej,113,0,614769.html) Rosjanie publikują dokumenty o zbrodni katyńskiej Chcą w ten sposób przekonać tych, którzy w winę Rosji nie wierzą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t94116.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prawnik;rodzin;katynskich;mozliwa;ugoda;z;rosja,119,0,642935.html) Prawnik rodzin katyńskich: Możliwa ugoda z Rosją Skarga katyńska trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
bEJbpXiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)