Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tybet
29.03.2008 16:20

Tybet: 30 tys. dolarów dla rodzin ofiar zamieszek

Tyle mają otrzymać od władz Chin rodziny 18 ofiar zamieszek z 14 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Chińskie władze zaoferowały wypłatę odszkodowań dla rodzin ofiar zamieszek, do których doszło w tym miesiącu w Tybecie.

Chińskie władze robią wszystko, aby przekonać świat o tym, że zamieszki w Lhasie okupione były przelaną krwią niewinnych ludzi. Dlatego też odszkodowania w wysokości prawie 30 tysięcy dolarów każde, mają otrzymać rodziny 18 ofiar śmiertelnych zamieszek, do których doszło 14 marca.

Władze w Pekinie mówią o 18 _ niewinnych cywilach _, którzy zginęli tego dnia w Lhasie. Część z nich to ofiary pożarów sklepów, podpalanych przez manifestantów. Tybetańskie władze emigracyjne twierdzą jednak, że w całym Tybecie zginęło co najmniej 140 osób i to bynajmniej nie z rąk protestujących Tybetańczyków.

ZOBACZ TAKŻE:

Rządowa agencja prasowa Xinhua podała też, że kilkaset osób, które zostały ranne podczas zajść w Lhasie, otrzyma bezpłatną opiekę medyczną. Na specjalną pomoc mogą także liczyć mieszkańcy Lhasy, którzy w zamieszkach stracili dobytek. Bez względu na zorganizowaną przez chińskie MSZ wizytę zagranicznych dziennikarzy w Tybecie, w region ten nadal nie mogą się przedostać inni akredytowani w Pekinie przedstawiciele mediów.

W Tybecie stacjonują obecnie wzmocnione jednostki sił bezpieczeństwa, mające zapewnić spokój na trasie sztafety z olimpijskim ogniem, która dwukrotnie przebiega właśnie przez Tybet.

Tagi: tybet, chiny, demonstracje, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz