Notowania

internet
28.03.2013 17:50

Tylko dziś do UOKiK wpłynęło 30 skarg na platformę nc+

- Tylko dziś napisało do nas 30 niezadowolonych klientów - przyznaje rzecznik UOKiK. Urząd nie wyklucza wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Coraz więcej skarg klientów, którym nie podobają się przymusowe zmiany narzucone przez platformę nc+. - Tylko dziś dostaliśmy ich 30 - przyznaje Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK. * *- Jeśli będą podstawy naruszenia zbiorowych interesów konsumentów nie wykluczamy podjęcia korków polegających na wszczęciu postępowania administracyjnego - dodała. *

- Po wstępnej analizie zgłaszanych problemów niepokoi nas przede wszystkim praktyka operatora polegająca na jednostronnej zmianie umowy zawartej na czas oznaczony - mówi Małgorzata Cieloch. - Automatyczne zastępowanie ofertą _ nc+ _ starych umów, w przypadku gdy konsument nie zrezygnuje z dotychczasowej umowy zawartej na określony czas, budzi nasze wątpliwości - dodaje.

W rozmowie z Money.pl rzeczniczka UOKiK poinformowała, że najdalej w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja o ewentualnym postępowaniu.

Abonenci _ Cyfry+ _ i _ n _ najbardziej krytykują brak elastyczności nowej oferty, na przykład pełny dostęp do Canal+ tylko w najdroższych pakietach, brak tematycznych kanałów własnych w niższych pakietach, oraz zmuszanie do migracji do nowej platformy NC+ na niekorzystnych warunkach.

Abonenci otrzymują listownie informacje o automatycznej migracji do nowych promocji, za wyższe ceny i na okres 18 miesięcy. Abonenci są jednak niezadowoleni nie tylko z jakości nowych produktów, czemu dają upust na portalach społecznościowych. Profil na Facebooku _ Antync+ _ ma już ponad 16 tys. fanów. To połowa osób, które polubiły funpage NC+ na Facebooku.

NC+ reaguje na ostrą krytykę internautów. Prezes platformy cyfrowej Julien Verley zapowiada, że w ciągu kilku dni NC+ odpowie na wszystkie wątpliwości klientów. _ - Z żalem przyznajemy, że mieliśmy problemy komunikacyjne, które spowodowały niezadowolenie części naszych klientów - _oświadczył w komunikacie rozesłanym do medium Julien Verley, prezes NC+. Teraz na pocieszenie wszystkim abonentom n i Cyfry+ NC+ udostępnia swoje kanały tematyczne, za darmo, na trzy miesiące. Od czwartku 28 marca wszyscy abonenci platformy N przez trzy miesiące będą mieli dostęp do kanałów MiniMini+ HD, Ale Kino+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, TeleToon+ HD, natomiast klienci Cyfry+ - do nSport.

Platforma nC+ powstała z połączenia Cyfry+ i n. nC+ oferuje 50 kanałów nadawanych w jakości HD. W ramach oferty znalazły się nSport HD, sześć kanałów premium pod marką Canal+, kanały tematyczne Canal+ Cyfrowego: Ale kino+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, MiniMini+ HD, teleTOON+ HD, Hyper+ HD oraz stacje Grupy TVN: TVN HD, TVN7 HD, TVN24 HD, TVN Style HD i TVN Turbo HD. Oferta platformy nC+ składa się z sześciu pakietów w cenach 39, 59, 79, 99, 119 i 199 zł.

Ponadto każdy pakiet można rozszerzyć o wszystkie kanały ze stajni HBO i HBO OD – czyli selekcję filmów na żądanie. Nowością jest dekoder MediaBox+ z nagrywarką i możliwością podłączenia do internetu. Został wyprodukowany przez firmę ADB, która dotąd dostarczała sprzęt platformie n. Nowy operator ma oferować też aplikację mobilną oraz obszerną ofertę wideo na żądanie. Platformę nC+ zamawiać można w punktach sprzedaży i przez internet.

Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK przygląda się nc+. Są pierwsze skargi Klientom nie podobają się przymusowe zmiany narzucone przez właścicieli platformy.
Platforma cyfrowa nC+ odkryła karty - Zmienimy krajobraz, wyznaczymy nowe standardy - zaznaczył prezes zarządu nc+, Julien Verley
Od tej umowy odstąpisz bez podania przyczyn Konsument, który zawarł umowę poza lokalem firmy, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając pisemne oświadczenie w ciągu 10 dni od jej zawarcia.
Tagi: internet, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz