Notowania

michael jackson
01.07.2009 20:05

Ujawniono treść testamentu Michaela Jacksona

Dziećmi zmarłego muzyka ma się zaopiekować jego matka, lub piosenkarka Diana Ross.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W Los Angeles ujawniono treść testamentu Michaela Jacksona. Zmarły piosenkarz chciał, aby opiekę nad jego dziećmi powierzono ich babci Katharine, a w wypadku jej śmierci lub ciężkiej choroby piosenkarce Dianie Ross. Zarządzanie majątkiem Jackson powierzył swoim współpracownikom.

Testament Michaela Jacksona złożył w sądzie w Los Angeles doradca i prawnik piosenkarza John Branca. Dokument liczy 5 stron maszynopisu, a pochodzi z 2002 roku. W testamencie zmarły w ubiegłym tygodniu artysta napisał, że jego majątek powinien zostać przekazany na _ Fundusz Powierniczy Rodziny Michaela Jacksona _.

Majątek ten składał się przede wszystkim z praw autorskich do utworów Jacksona oraz innych wykonawców, w tym grupy The Beatles i Boba Dylana. Jego wartość oszacowano na 500 milionów dolarów. Zarządzanie funduszem powierniczym Jackson powierza Johnowi Branca oraz innemu współpracownikowi, producentowi muzycznemu Johnowi McCainowi.

W testamencie Michael Jackson wyklucza z grona spadkobierców matkę swoich najstarszych dzieci Debbie Rowe. Jako osobę, której powierza opiekę dwoma synami i córką, wskazuje swoją 79-letnią matkę Katharine. Gdyby z jakiegokolwiek powodu nie mogła ona wypełniać roli opiekuna, dziećmi Króla Popu miałaby się zająć Diana Ross, piosenkarka, która wspierała Jacksona od początku jego kariery.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Pytania po śmierci **Jacksona**. Wiele wątpliwości ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/pytania;po;smierci;jacksona;wiele;watpliwosci,75,0,485963.html )
* [ **Jackson** zostawił długi i miliard dolarów majątku ]( http://news.money.pl/artykul/jackson;zostawil;dlugi;i;miliard;dolarow;majatku,231,0,485351.html )
Tagi: michael jackson, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz