Notowania

kraina
06.10.2010 18:08

Ukraina: Parlament nie chce członkostwa w UE

W głosowaniu projekt uchwały w sprawie członkostwa w Unii uzyskał poparcie zaledwie 61 deputowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bushy moustache/public domain)

Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy odrzuciła w środę projekt uchwały w sprawie złożenia wniosku o członkostwo kraju w Unii Europejskiej. W głosowaniu projekt uzyskał poparcie zaledwie 61 spośród zarejestrowanych w sali posiedzeń 308 deputowanych.

Stało się tak mimo że ukraińskie władze z prezydentem Wiktorem Janukowyczem na czele deklarują, że integracja z UE jest jednym z priorytetowych kierunków w polityce Kijowa. Większość parlamentarna w Radzie Najwyższej kontrolowana jest przez Partię Regionów, której Janukowycz jest honorowym przewodniczącym.

Projekt uchwały w sprawie skierowania do Brukseli wniosku o członkostwo w UE złożył jeszcze w marcu przedstawiciel opozycyjnego bloku Nasza Ukraina-Ludowa Samoobrona Mykoła Katerynczuk.

Dokument przewidywał zobowiązanie prezydenta Ukrainy do koordynacji działań państwa w celu jak najszybszego złożenia wniosku o członkostwo w UE.

Ukraińskie władze oczekiwały, że podczas listopadowego szczytu Ukraina-UE Kijów i Bruksela podpiszą umowę stowarzyszeniową, jednak źródła w UE twierdzą, że potrzeba na to jeszcze co najmniej jednego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t94076.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/ukraina;zwroci;polskim;firmom;zalegly;vat,244,0,684788.html) Ukraina zwróci polskim firmom zaległy VAT Kijów odda pieniądze do końca roku - zapowiada premier Ukrainy Mykoła Azarow.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t94080.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szefowie;rzadow;polski;i;ukrainy;porozmawiaja;o;gazie,156,0,684188.html) Szefowie rządów Polski i Ukrainy porozmawiają o gazie Oficjalnie wizyta premiera Ukrainy związana jest z Euro 2012.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;oskarza;prezydent;jest;tchorzem,124,0,683644.html) Tymoszenko oskarża: prezydent jest tchórzem Była premier Ukrainy twierdzi, że Wiktor Janukowycz boi się konkurencji.
Tagi: kraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz