Notowania

ukraina
24.12.2010 15:47

Ukraińcy biorą się za reformę emerytur

Główny cel to wydłużenie czasu pracy kobiet, a tym samym wzrost emerytur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bushy moustache/public domain)

*Na wiosnę na Ukrainie rozpocznie się reforma emerytalna. Jej założenia przedstawił w parlamencie wicepremier-minister polityki socjalnej Serhij Tihipko. *

Główny cel reformy to zwiększenie efektywności systemu emerytalnego, a tym samym wzrost emerytur. Ukraińcy odczują to jednak dopiero w latach 2016-2021.

Serhij Tihipko podreślił, że władze są zmuszone przeprowadzić reformę już teraz, ponieważ liczba emerytów zbliża się do liczby tych, którzy płacą na ich utrzymanie.

Najbardziej kontrowersyjną sprawą dla Ukraińców jest podwyższenie wieku emerytalnego kobiet z 55 do 60 lat. Odbędzie się to stopniowo, każdego roku o 6 miesięcy. Serhij Tihipko zapowiedział jednocześnie znacznie popularniejszy krok: wprowadzenie maksymalnej emerytury.

_ - Nie będzie żadnych wyjątków. Maksymalna emerytura, która dziś jest nieograniczona, będzie sumą 12 stawek minimum socjalnego - _ mówi Tihipko.

Wicepremier zapowiedział też, że władze przeprowadzą konsultacje z ekspertami i opozycją.

Poprzednia reforma, podatkowa, została wprowadzona bez żadnych rozmów z zainteresowanymi stronami, poza wielkim biznesem, i zakończyła się wielotysięcznymi protestami w Kijowie i innych miastach. Dopiero one zmusiły władze do wprowadzenia zmian.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t94076.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;liczy;na;polskie;wsparcie;na;drodze;do;ue,221,0,725981.html) Ukraina liczy na polskie wsparcie na drodze do UE Premier Ukrainy Mykoła Azarow spotkał się z marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;ukraina;zmarnowala;5;lat,98,0,732770.html) Tymoszenko: Ukraina zmarnowała 5 lat Była premier uważa, że nie doszło do prawdziwych reform i nie stworzono prawdziwej demokracji.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz