Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraińska opozycja ostrzega przed fałszerstwami

0
Podziel się

Zastrzeżenia budzi kampania przed niedzielnymi wyborami lokalnymi.

Ukraińska opozycja ostrzega przed fałszerstwami
(ec.europa.eu)
bEpyzIwl

Ukraińska opozycja twierdzi, że w czasie kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami władz lokalnych dochodziło do naruszeń ordynacji. W ruchu _ Stop Fałszerstwom _ biorą udział największe siły opozycyjne, jak Batkiwszczyna Julii Tymoszenko (na zdjęciu), nacjonalistyczna Swoboda i inne ugrupowania.

Celem ruchu jest koordynacja działań w czasie samego głosowania, jak i później w czasie liczenia głosów. Chodzi o wspólną walkę z próbami fałszerstw, a tych - zdaniem przedstawicieli partii opozycyjnych - było dużo już w czasie samej kampanii. Odmawiano rejestracji niektórych kandydatów, a komisje wyborcze są zdominowane przez osoby lojalne wobec władz.

Na dominację w komisjach wyborczych różnego szczebla zwolenników władz zwracała uwagę także pozarządowa organizacja Komitet Wyborców. Jej działacze podkreślali, że jest to wynik niedoskonałej ordynacji wyborczej.

bEpyzIwn
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t83097.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;oskarza;prezydent;jest;tchorzem,124,0,683644.html) Tymoszenko oskarża: prezydent jest tchórzem Była premier Ukrainy twierdzi, że Wiktor Janukowycz boi się konkurencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t110417.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;grozi;wyborczym;bojkotem,74,0,673098.html) Tymoszenko grozi wyborczym bojkotem Była premier Ukrainy oskarża Partię Regionów o bezprawne działania.
bEpyzIwO
KOMENTARZE
(0)