Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ulewy w Polsce. Trudna sytuacja na Śląsku

0
Podziel się:

Trudna sytuacja na Śląsku po ulewach, jakie przeszły przez region minionej doby. Zalane torowisko blokuje ruch kolejowy, w szkołach odwołano lekcje.

Ulewy w Polsce. Trudna sytuacja na Śląsku
(REPORTER)

Utrudnienia w ruchu kolejowym na trasie Katowice - Bielsko-Biała, zalany tunel na drodze wojewódzkiej nr 933 w Pszczynie, zawieszone zajęcia w szkołach w Goczałkowicach, zalane ulice i domy - to efekt opadów, jakie przeszły minionej doby nad woj. śląskim.

Jak poinformowało dziś rano Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, wójt Goczałkowic-Zdroju wprowadził na terenie swojej gminy alarm przeciwpowodziowy, a pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje na terenie całego powiatu pszczyńskiego oraz w miejscowościach powiatu bielskiego: Czechowicach-Dziedzicach, Wilamowicach i Bestwinie.

Mimo trwających całą noc intensywnych prac nie udało się udrożnić przejazdu na zalanym torowisku w Czechowicach-Dziedzicach. Podróżujący uczęszczaną trasą kolejową Katowice - Bielsko-Biała muszą się więc liczyć z utrudnieniami - pociągi są kierowane objazdami, bądź organizowana jest autobusowa komunikacja zastępcza.

Zalany tunel pod torami kolejowymi w Pszczynie

  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zalany-tunel-pod-torami-kolejowymi-w-pszczynie-g559116.html) Poważne utrudnienie czekają również kierowców - w Pszczynie zalany został tunel pod torami na drodze wojewódzkiej nr 933 (czyli w mieście - ul. Bielskiej). Władze Pszczyny apelują o omijanie tego miejsca przez tiry i inne auta. Walka z ulewami i podtopieniami koło Zakopanego
  • fot: PAP/Grzegorz Momot
  • fot: PAP/Grzegorz Momot
  • fot: PAP/Grzegorz Momot
  • fot: PAP/Grzegorz Momot [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/walka-z-ulewami-i-podtopieniami-kolo-zakopanego-g559086.html) W Goczałkowicach-Zdroju ewakuowano dotąd 7 osób z dwóch rodzin - pięcioro dzieci oraz matkę z dzieckiem przewieziono w bezpieczniejsze miejsca, do krewnych. W nocy zdecydowano o zawieszeniu we wtorek lekcji w miejscowych szkole podstawowej i gimnazjum.

Według danych Centrum Zarządzania Kryzysowego opady znacznie osłabły, ale mogą potrwać do wieczora.

Czytaj więcej w Money.pl
Znowu opady i burze? IMGW ostrzega Nawałnice mogą znowu nawiedzić południe Polski. Zagrożone są województwa: śląskie, małopolskie i podkarpackie.
Nawałnice nad Mazowszem. Są ranni Pozrywane dachy, pozalewane ulice i piwnice domów. Około 180 razy interweniowali strażacy po gwałtownej nawałnicy jaka przeszła przez województwo mazowieckim.
Grad wybijał szyby i niszczył dachy Strażacy wzywani byli głównie do zalanych posesji i piwnic, a także do usuwania połamanych konarów z dróg.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)