Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Umowa ACTA. Austria zawiesiła ratyfikację porozumienia

0
Podziel się:

Coraz więcej krajów wstrzymuje ratyfikację tego protokołu.

Umowa ACTA. Austria zawiesiła ratyfikację porozumienia
(PAP/EPA)
bEKajvsl

Austria zawiesiła ratyfikację kontrowersyjnego porozumienia o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi i piractwa internetowego (ACTA). Oczekuje na decyzję Parlamentu Europejskiego w tej sprawie - oświadczył dziś rzecznik austriackiego MSW Hermann Muhr.

Dotychczas zakładano, że głosowanie nad ratyfikacją ACTA odbędzie się w PE 12 czerwca. Jednak według cytowanych przez austriacką agencję APA europosłów, dzisiejsza decyzja Komisji Europejskiej, by oceny ACTA dokonał Europejski Trybunał Sprawiedliwości, może opóźnić to głosowanie o dwa lata.

Do tej pory ACTA podpisały 22 państwa członkowskie Unii Europejskiej. Nie podpisały jej jeszcze Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i Słowacja. Na wstrzymanie ratyfikacji ACTA zdecydowały się rządy Polski, Czech i Łotwy. By porozumienie to weszło w życie, niezbędna jest zgoda Parlamentu Europejskiego i parlamentów krajów członkowskich.

bEKajvsn
Czytaj więcej o ACTA
ACTA - Komisja Europejska zdecydowała Gucht: Chcemy zapytać najwyższy europejski sąd, czy umowa w jakikolwiek sposób jest niezgodna z podstawowymi prawami obowiązującymi w Unii.
"Tłumaczenie ACTA należy ocenić krytycznie" Tekst jest niejasno sformułowany. Niezależnie od tłumaczenia język umowy jest miejscami nieprecyzyjny i pozostawia wiele miejsca na sprzeczne interpretacje - ocenia Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Rząd nas zniewoli? To może być ACTA 2 Chodzi o zmiany Prawa Telekomunikacyjnego, które przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Szokujące wyniki sondażu. Przyjmą ACTA? Ministerstwo sprawiedliwości zapowiedziało, że decyzja w sprawie umowy będzie podjęta po konsultacjach ze społeczeństwem.
bEKajvsO
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)