Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włoska mafia
11.12.2010 14:53

Upijali turystów winem, a potem rabowali

Przestępcy z Rzymu proponowali ofiarom wino, w którym były środki nasenne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Devin Connor)

Włoska policja rozbiła w Rzymie gang, który obrabowywał zagranicznych turystów. Nieświadomym zagrożenia, głównie Amerykanom, przestępcy oferowali wino, do którego dodawano środki usypiające.

Policja przypuszcza, że ofiarą gangu padło co najmniej 50 osób. Tylko siedem jednak zgłosiło popełnienie przestępstwa, być może dlatego, że większość ograbionych stanowili Amerykanie. Śmierć jednego z nich, spowodowana najprawdopodobniej przedawkowaniem środka nasennego dodanego do wina, zmobilizowała organa śledcze do nadzwyczajnego wysiłku, który przyniósł pożądane rezultaty.

W nocy z piątku na sobotę zatrzymano dwie osoby - Rumuna i Egipcjanina. Trzecia, której tożsamość udało się już ustalić, jest poszukiwana. Przestępców złapano na gorącym uczynku.

Najpierw widziano, jak ukryli na zewnątrz lokalu w pobliżu Koloseum butelkę z usypiającym winem, potem wyszli na zewnątrz z turystą szwajcarskim, a kiedy go upili, w parku na wzgórzu Colle Oppio, gotowi byli go ograbić. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t49351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/arsenal;mafii;ukryty;w;formach;na;chleb,47,0,731183.html) Arsenał mafii ukryty w formach na chleb Broń karabinierzy znaleźli podczas operacji w Vibo Valentia na południu Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t86303.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mniej;napadow;na;banki;we;wloszech,5,0,729605.html) Mniej napadów na banki we Włoszech Ze statystyk wynika, że banki rabowane są najczęściej w piątki. Średni łup to 24 tys. euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t21840.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojsko;wyszlo;na;ulice;wloskich;miast,29,0,359197.html) Wojsko wyszło na ulice włoskich miast W ramach rządowego planu walki z przestępczością do kilkunastu miast wysłano trzy tysiące żołnierzy.
Tagi: włoska mafia, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz