Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Usechł symbol "wiecznej niepodległości" Tadżykistanu

0
Podziel się:

Dwie sekwoje, iglaste drzewa z Kalifornii, zostały w marcu uroczyście zasadzone przez ambasadorów obcych krajów i samego prezydenta Rachmona.

Usechł symbol "wiecznej niepodległości" Tadżykistanu
(ec.europa.eu)

Symbol wiecznej niepodległości Tadżykistanu, 50-letnia sekwoja, uschła zaledwie w pięć miesięcy od zasadzenia jej przez prezydenta Emomalego Rachmona (na zdjęciu) w stolicy kraju Duszanbe.

Dwie sekwoje, iglaste drzewa z Kalifornii, zostały w marcu uroczyście zasadzone przez ambasadorów obcych krajów i samego prezydenta Rachmona przed Ministerstwem Spraw Zagranicznych Tadżykistanu.

Posadzono je w odległości kilkunastu metrów od siebie, jedną na południe od budynku, a drugą od strony północnej - jak podawały miejscowe media - _ w imię wiecznej niepodległości Tadżykistanu _.

Jednak w pięć miesięcy od zasadzenia drzew, po wyjątkowo upalnym lipcu, sekwoja od strony południowej, zasadzona przez Rachmona, uschła. Jak dotąd, władze nie poinformowały, co zamierzają zrobić z uschłym drzewem.

Tadżykistan stał się niepodległym krajem po upadku ZSRR w 1991 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Lenin, jak faraon. Odnowili mauzoleum Rosjanie twierdzą, że nie można usunąć mauzoleum. Czy usunięto egipskich faraonów z ich piramid? - pytają.
Chwali KGB. "Ofiarnie służą ojczyźnie" Białoruś jest jedynym państwem poradzieckim, które po rozpadzie ZSRR utrzymało nazwę KGB dla swoich służb bezpieczeństwa.
Przez rok przygotwywali obławę na Polskę Przygotowania do obławy Armia Czerwona rozpoczęła zaraz po tym, jak zajęła tereny Suwalszczyzny i Augustowszczyzny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)