Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vancouver: Małysz wicemistrzem olimpijskim!

0
Podziel się:

To trzeci krążek skoczka wywalczony na zimowych igrzyskach. Wczoraj zdobył srebrny medal.

Vancouver: Małysz wicemistrzem olimpijskim!
(PAP/Grzegorz Momot)

Adam Małysz po pasjonującym pojedynku zdobył wczoraj srebrny medal w skokach. Złoto uzyskał Szwajcar Simon Ammann, trzeci był Gregor Schlierenzauer.

aktualizacja 10.15

Prezydent pogratulował Adamowi Małyszowi zdobycia srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Lech Kaczyński złożył gratulacje skoczkowi z Wisły w rozmowie telefonicznej.

To trzeci krążek wywalczony przez niego na zimowych igrzyskach - wcześniej wywalczył srebro i brąz w Salt Lake City w 2002 roku. Jest to też dziewiąty medal olimpijski i czwarty srebrny w historii polskich sportów zimowych.

Adam Małysz przegrał tylko ze Szwajcarem Simonem Ammannem. Cieszył się ze srebrnego medalu, ale także ze znakomitego rozpoczęcia igrzysk przez polską reprezentację.

Adam Małysz przyznał, że dużo wiary w medal dał mu udany pierwszy skok, po którym zajmował trzecią pozycję.

Małysz zdobył jedną trzecią wszystkich medali, jakie Polska zdobyła w zimowych igrzyskach olimpijskich. Skoczek z Wisły podkreślił, że robi to dla polskich kibiców.

Konkurs skoków na normalnej skoczni był pierwszym finałem 21. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Oznacza to, że pierwszymi liderami klasyfikacji medalowej została reprezentacja Szwajcarii. Polska jest na drugim miejscu.

ZOBACZ TAKŻE:

Raport Money.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)